Piłka Nożna: Astra Krotoszyn - Piast Kobylin 2:1 (0:1) [ZDJĘCIA + FILMY]

Marcin Szyndrowski
W niedzielę, 30 kwietnia, na stadionie w Krotoszynie rozegrano 22. kolejkę ligi okręgowej. Derbowe spotkanie pomiędzy Astrą Krotoszyn i Piastem Kobylin oglądało ponad stu kibiców. Mecz obfitował w niesamowitą dramaturgię. Astra kończyła mecz w dziesiątkę i zdołała pokonać Piasta 2:1.

Od początku obie ekipy postawiły na zdecydowane ataki. Na boisku nie było sentymentów, a sędzia był z pewnością jedną z bardziej komentowanych postaci w tym pojedynku. Nie wszystkie jego decyzje bowiem były słuszne, co nie umykało uwadze kibiców. Po stronie Astry do boju zagrzewali lokalni kibice, którzy zadbali o niesamowitą oprawę.

ZOBACZ JAK KIBICE DOPINGOWALI ASTRĘ

Mecz jednak do 15' minuty był trudny do zinterpretowania. Obie ekipy robiły co mogły żeby strzelić gola. Po stronie Astry gra jednak się nie kleiła, a stałe fragmenty gry nie przynosiły efektów. Piast z kolei nastawił się na grę z kontry. Po jednej z nich w 31'minucie gry bramkę dla Piasta strzelił Mateusz Wachowiak.

ZOBACZ BRAMKĘ DLA PIASTA

Od tego momentu Astra zaczęła grać bardziej agresywnie czym niestety narażała się na liczne błędy i faule. Żółty kartonik zobaczył m.in. Krzysztof Ratyński. Warto jednak odnotować, że od straty bramki Astra grała coraz lepiej zagrażając coraz częściej bramce Piasta.

Po zmianie stron Astra grała zdecydowanie lepiej. Gra stawała się poukładana i składna. Ciekawe akcje i rozciągnięcie gry na skrzydła przynosiły oczekiwane rezultaty, a bramka wisiała w powietrzu. W 62'minucie wyrównanie Astrze daje nowy nabytek klubu - ukraiński zawodnik Ostap Lialiuk.

ZOBACZ BRAMKĘ WYRÓWNUJĄCĄ DLA ASTRY

Od tego momentu na boisku panowała bardzo nerwowa atmosfera. Ratyński otrzymał drugą żółtą kartkę i Astra musiała grać w dziesiątkę. Obie ekipy robiły co mogły by zmienić wynik meczu. Niestety do samego końca regulaminowego czasu to się nie udaje. Dopiero w doliczonym czasie gry Astra ponownie za sprawą Lialiuka w ostatniej sekundzie meczu strzela zwycięskiego gola.

ZOBACZ ZWYCIĘSKIEGO GOLA DLA ASTRY

Astra wygrywa z Piastem 2:1 derbowe spotkanie i ma wiele powodów do dumy ponieważ to już szósty z rzędu wygrany mecz w okręgówce.

ZOBACZ RADOŚĆ PIŁKARZY I KIBICÓW

Skład Astry Krotoszyn: Patryk Wojtkowiak, Kacper Kmieciak, Łukasz Wawrocki, Karol Krystek, Szymon Kołaczkowski, Paweł Kryś, Łukasz Budziak, Szymon Juszczak, Ostap Lialiuk, Krzysztof Ratyński, Mikołaj Marciniak, rezerwa: Bartosz Jarysz, Tomasz Miedziński, Karol Płokarz, Daniel Olejnik, Mateusz Marciniak, Mikołaj Kaźmierczak, Jędrzej Paczków, trener: Leszek Krutin

Skład Piasta Kobylin: Jakub Poślednik, Kamil Jasiczak, Dominik Snela, Szymon Wosiek, Adam Kurzawa, Jakub Pospiech, Patryk Kamiński, Tomasz Kokot, Mikołaj Konieczny, Jakub Szymanowski, Mateusz Wachowiak, rezerwa: Krystian Jędrzejak, Bartosz Kowalski, Karol Swora, Patryk Wciórka, Bartosz Knuła, trener: Dariusz Wiśniewicz.