Zaproszenie na forum i do konkursu Inicjatyw Lokalnych

RED
Stowarzyszenie Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości, Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Urząd Miejski w Krotoszynie zapraszają organizacje pozarządowe, przewodniczących rad osiedli, sołtysów oraz przedstawicieli grup nieformalnych na III Forum Inicjatyw Lokalnych, które odbędzie się 4 czerwca w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej w godzinach od 16.00 do 20.00.

Podczas tegorocznego forum odbędzie się konkurs na najlepszą inicjatywę zrealizowaną na terenie gminy Krotoszyn. Konkurs polega na przedstawieniu inicjatywy z wykorzystaniem filmu lub prezentacji oraz omówieniu jej wymiernych efektów i społecznego oddziaływania.

Opis inicjatywy powinien zawierać minimum informacji o zasięgu terytorialnym inicjatywy, pomysłodawcy przedsięwzięcia, zaangażowaniu mieszkańców/partnerów/wolontariuszy, finansowaniu inicjatywy, innowacyjności działań oraz rezultatach realizacji działania.

Całość wystąpienia prelegenta nie powinna przekraczać 10 minut. W zależności od wpływających zgłoszeń planowane jest podzielenie konkursu na dwie kategorie:

1)
inicjatywy lokalne na obszarze miejskim

2)
inicjatywy lokalne na obszarze wiejskim

Każda organizacja ma szanse zdobyć nagrodę rzeczową o wartości 1500 zł ufundowaną przez Urząd Miejski w Krotoszynie (w dwóch kategoriach). Wyboru najlepszych inicjatyw dokonają podczas forum w jawnym głosowaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych, sołectw, osiedli (2 głosy każdy). Wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca podczas KrotoFESTU, podczas którego również będzie można zobaczyć prezentacje z Forum.

Uczestnictwo można zgłaszać do biura CKI przy ul. Zdunowskiej 12, tel. (62) 725 06 23.

W dalszej części, po rozstrzygnięciu konkursu odbędą się tajne wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji (2013-2015).

Przedstawiciele organizacji będą wyłaniani z 5 obszarów działania:
1)
Kultury i oświaty,
2)
Ochrony i promocji zdrowia,
3)
Przeciwdziałania uzależnieniom,
4)
Sportu i turystyki,
5)
Pozostałe obszary

Zgodnie z zasadami wyłaniania członków Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krotoszynie spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych zebrani podają swoje propozycje kandydatur, przy czym każdy zgłoszony kandydat może być reprezentantem tylko jednego obszaru działania.

Każda organizacja otrzymuje 1 mandat wyborczy, do głosowania w wyborach tajnych uprawniony jest prezes lub przedstawiciel organizacji.

Za wybranych na członków Rady uznaje się osoby, które w kolejności otrzymały największą liczbę głosów w danym obszarze działania.


Program Forum Inicjatyw Lokalnych

16:00 - powitanie, Joanna Jarocka – Stowarzyszenie Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości, Krzysztof Manista –przewodniczący GRDDP

16:15 - prezentacje w ramach konkursu na najlepszą inicjatywę lokalną

17:30 - przerwa z cateringiem

18:00 - prezentacje w ramach konkursu na najlepszą inicjatywę lokalną

18:30 - głosowanie na najlepszą inicjatywę lokalną na obszarze miejskim i na obszarze wiejskim, podanie wyników

19:00 - przedstawienie sprawozdania z działalności GRDPP I kadencji – K. Manista – przewodniczący GRDPP

19:15 - wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji

20:00 - zakończenie

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie