Puchar Polski sumo w Dębicy za nami. Nasi zawodnicy z TAR i Samsona spisali się na medale

Marcin Szyndrowski
Arch. TAR
Gościnna hala sportowa w Dębicy przyciągnęła na pierwszy tegoroczny Puchar Polski najlepszych sumoków i sumoczki z klubów sportowych z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszych klubów: TAR Krotoszyn i UKS Samsona Kobylin.

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy i zawodniczki pokazali klasę i wielokrotnie stawali na podium turnieju. W kat. ju-niorskiej złote medale wywalczyli: Marta Wielebińska w kat. wagowej 75 kg (Samson), Piotr Sikora – 60 kg (Samson) i w kat. open rozwijający się Michał Fa-bianowski (TAR).
Srebrne krążki to zasługa Moniki Sowy – kat. 65 i 70 kg, Piotra Sikory – 70 kg, który mierzył się z ponad rzydziestoma innymi zawodnikami (oboje z Samsona) oraz Kacpra Mikołajczyka – kat. +100 kg i open (TAR).
Brązowe krążki wywalczyli z kolei: Julia Całka – kat. 50 kg, Aleksandra Małecka – kat. 60 kg, Kinga Sroczan – kat. 70 i 75 kg, Marta Wielebińska – kat. open, Jakub Kobusiński – kat. 60 kg, Paweł Sikora – kat. 60 kg, Mikołaj Kandzierski – kat. 90 kg (wszyscy Samson) i Michał Fabianowski – kat. open. – Szczególnie Michał i Kacper, czyli nasi ciężcy pokazali, że powalczą o wstęp na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Dali naprawdę świetne walki – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.
W kat. seniorskiej równie dobrze. Nasi faworyci nie zawiedli. Złote medale wywalczyli: Olimpia Robakowska – kat. 80 kg (TAR), Patryk Swora – kat. 85 kg (Samson) i Aron Rozum – kat. 115 kg (TAR). – Olimpia jak zawsze pokazała charakter i mimo gorączki zdobyła złoto. Aron z kolei udowodnił, że jest dziś czołowym zawodnikiem w kat. 115 kg. Niespodziankę sprawił Swora, który w walkach pokonał Pawła Wojdę, medalistę World Games we Wrocławiu – dodaje Dariusz Rozum.
Srebrne krążki wywalczyli z kolei zawodnicy TAR: Aleksandra Rozum – kat. 60 kg i Aron Rozum w kat. open, gdzie przegrał tylko z Mateuszem Linka z UKS Niedźwiadek Warszawa. – Trochę szkoda, bo popełnił dziecinny błąd, który tego typu zawodnik nie powinien był popełnić – dodaje prezes PZS.
Brązowe krążki to zasługa ponownie Aleksandry Rozum w kat. 65 kg, Aleksandry Bzo-dek – kat. 73 kg i Mateusza Koniecznego w nowej kat. wagowej wprowadzonej przez federację europejską 77 kg.
Kolejny start za dwa tygodnie w Białymstoku.

źródło: telemagazyn.pl/x-news.pl.