Świetny występ karateków w Śremie. Zawodnicy Shodana wygrali rywalizację zespołową, Nippon Krotoszyn na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej

Paweł Krawulski
Wspaniałe informacje przyszły ze Śremu. Podczas rywalizacji sportowej w formule olimpijskiej karate, zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego odgrywali pierwszoplanowe role.

Warto przypomnieć, iż rywalizacja w Śremie była silne obsadzona. W końcu rozegrano tam XIV Puchar Wielkopolski. Ostatecznie okazały puchar trafił do podopiecznych Jarosława Adamskiego. Shodaniacy pokazali się z najlepszej strony wywalczając tytuły mistrzowskie i pozycje medalowe w konkurencjach od 7 lat do juniorów - 16-17 lat. Zdunowski klub wywalczył ostatecznie 8 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych medali, co zaowocowało I m w punktacji Klubów. -

To był ostatni start dla młodszej grupy w tym 2021r. Zakończyliśmy go jak zwykle wieloma sukcesami i uśmiechami dzieci. Radość była obecna nie tylko na buziach ale i zachowaniu. Co do juniorów czekają ich jeszcze Mistrzostwa Polski indywidualne i drużynowe-

opowiada Adamski.

Za naszym pośrednictwem dziękuje rodzicom za pomoc i wspieranie podczas startów. Słowa wdzięczności kieruje ku firmie Krybud za wielką pomoc finansową wspomagającą działania klubu.

-Najmłodszym gratuluję waleczności, postawy i sukcesów. Śmiało możemy patrzeć w nadchodzący rok i szukać sportowych wyzwań

- kończy
Jeśli chodzi o krotoszynian z tych interesujących zawodów wrócili z workiem medali. Jedenastu reprezentantów z ASW NIPPN zdobyło łącznie 12 medali : 6 złotych , 3 srebrne , 3 brązowe! Ostatecznie klub zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Serdecznie wszystkim zawodnikom jako Redakcja gratulujemy postawy tak w pokazach kata, jak i podczas walk- kumite.

Wyniki Shodana:
Złote medale:

Kata drużynowe do 9 lat – Aleksandra Adamska, Mia Palmączyńska, Ania Choma.
Kata drużynowe 10-13 lat – Aleksandra Adamska, Natasza Adamska, Marta Streubel
Kata indywidualne do 7 lat Aleksandra Banasiewicz.
Kata indywidualne 8-9 lat Anna Choma
Kata indywidualne 10-11 lat Natasza Adamska
Kumite junior – 61 kg. Jakub Romański
Kumite fantom 8-9 lat Ania Choma Kumite fantom 10-11 lat Marta Streubel

Srebrne Medale:
Kata drużynowe do 9 lat – Nikola Jasińska, Elena Mujta, Weronika Swat.
Kata drużynowe 14-17 lat Marta Streubel, Zosia Dudzmal, Klaudia Swat.

-KEMPA ALICJA - KIHON pierwszy krok 6 LAT i młodsi
DOLATA MAJA - Kumite Indywidualne DZIEWCZĄT 10-11 LAT +35KG CHLEBOWSKA ANNA – Kumite dziewcząt 14-15 LAT -54KG
MATYSIAK PATRYK - Kumite chłopców 12-13 LAT -50KG