Piast Kobylin obronił się przed spadkiem z III ligi - zakończył sezon na ósmym miejscu

Tomasz Michalak
Piłkarze Piasta Kobylin wygrali dwa ostatnie mecze. Dzięki temu zakończyli sezon na ósmym miejscu III ligi

Piłkarze kobylińskiego Piasta odnieśli dwa zwycięstwa. Dzięki temu zakończyli sezon na 8. miejscu i utrzymali się w III lidze. Przed dwiema ostatnimi kolejkami nikt nie mógł być pewny, że drużyna Piasta utrzyma się w III lidze. Zawodnicy Marcina Kałuży, by myśleć o pozostaniu w tej klasie rozgrywek musieli się przełamać po serii trzech porażek z rzędu.

Pierwsze spotkanie nasi zawodnicy rozegrali już w środę. Do Kobylina zawitali piłkarze Unii Janikowo. Spotkanie dostarczyło wielu emocji. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli jednak piłkarze Marcina Kałuży, którzy po bramce Marcina Kurzawy wygrali 1:0 i w ten sposób przerwali złą passę. Po zwycięstwie z Unią przyszedł czas na mecz z Górnikiem Konin. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, żadna z tych drużyn nie mogła być pewna utrzymania.

Obu zespołom zależało na zwycięstwie. Jednak ten tydzień należał do Piasta. Zmotywowani środowym zwycięstwem kobylinianie już w 24. minucie meczu z Górnikiem wyszli na prowadzenie. Bramkarza przyjezdnych pokonał Jakub Borowczyk. Po przerwie drugiego gola dołożył Krzysztof Kędzia i było jasne, że trzy punkty trafią na konto kobylińskiego klubu.

– Zwycięstwo nad Górnikiem cieszy. Pokazaliśmy, że piłkarze z niewielkiego Kobylina potrafią ograć drużyny z wielkich miast – powiedział po meczu Marcin Kałuża.
Sześć punktów zdobytych w ostatnich dniach pozwoliło piłkarzom Piasta awansować na 8. lokatę, która gwarantuje utrzymanie.

– Był to najcięższy sezon w moim życiu. Runda jesienna zakończona na piątym miejscu, później rozegraliśmy kilka słabszych spotkań. Jednak wszystko zakończyło się happy endem – podsumował Kałuża. – Teraz przyszedł czas na przemyślenia i wzmocnienia. Musimy zbudować ekipę, która będzie w stanie walczyć o wyższe pozycje – optymistycznie dodał trener Piasta.

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądał zarząd Piasta. Zaplanowane na piątek wybory zostały przełożone na 1 czerwca.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!