Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trwa remont ciągów pieszych w Kuklinowie i w Zalesiu Małym

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to prace mogą zakończyć się za kilka dni
Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to prace mogą zakończyć się za kilka dni arch. Urzędu Miejskiego w Kobylinie
Trwa remont ciągów pieszych w Kuklinowie i w Zalesiu Małym. Prace realizuje Powiatowy Zarząd Dróg, a inwestycje finansuje Urząd Miejski w Kobylinie i sołectwa.

Zadania realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie, a Urząd Miejski w Kobylinie finansuje 75 proc. kosztów inwestycji w Kuklinowie i 100 proc. kosztów w Zalesiu Małym. Materiał do remontu, czyli kostka brukowa, obrzeża i krawężniki zakupiono ze środków sołeckich w latach poprzednich i przekazano do wbudowania.

Materiały zbierano kilka lat

Sołectwo Zalesie Małe zbierało materiał w postaci kostki brukowe, obrzeży i krawężników przez ostatnie 4 lata.

- Na początku kadencji miałem taki zamysł i Rada Sołecka poparła, żeby wymienić te chodniki. One były przez kilkadziesiąt lat takie, jakie były. Częściowo zrobiono obok stawu ok. 140 metrów i reszta została nierówna. Salę wybudowano w 2008 r. i zamysł był taki, żeby to dojście było w miarę równe - powiedział nam Dariusz Małecki, sołtys Zalesia Małego.

Podobnie było w Kuklinowie, gdzie corocznie kupowano materiały budowlane w postaci kostki, obrzeży i krawężników, zbierano to na terenie spółdzielni rolniczej. Tam decyzja zapała w podobnym okresie.

- W 2020 r. zdecydowaliśmy jako Rada Sołecka, bo mieliśmy pewne oszczędności, że kupimy kostkę brukową na ul. Kolejową. W związku z tym wówczas na sesji, zaproponowałem, że będziemy taką kostkę kupować i nazbieramy. Rozmowa była też z dyrektorem PZD, czy możemy coś takiego zrobić. Spotkaliśmy się w Urzędzie Miejskim, omówiliśmy wszystkie sprawy i postanowiliśmy kostkę brukową i krawężniki przekazać. W tym roku kilka razy zwracaliśmy się do powiatu, dwa-trzy miesiące temu napisałem pismo do starosty i odzew był taki, że w listopadzie rozpocznie się robota. I chodnik się buduje i za parę dni będzie skończony. Z moich wyliczeń wyliczeń wyszło, że materiału wystarczy - powiedział Władysław Konieczny, sołtys Kuklinowa.

Zdaniem obu sołtysów prace mogą zakończyć się już za kilkanaście dni.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto