Pachniało sensacją w meczu Piasta Kobylin z Lechem Rypin - do 60. minuty Piast prowadził z faworytem

Wojciech Miller
Zanosiło się na sensacyjne zwycięstwo Piasta Kobylin nad Lechem Rypin. Do 60 minuty piłkarze z Kobylina prowadzili jedną bramką. Ostatecznie drużyna Marcina Kałuży przegrała 4:1 wyjazdowy mecz z faworytem awansu do drugiej ligi.

W meczu z głównym faworytem do awansu do II ligi nikt nie dawał Piastowi Kobylin żadnych szans. Lech Rypin posiada najmocniejszą kadrę w lidze. Gospodarze z Rypina musieli być w ciężkim szoku, gdy okazało się, że to ekipa Marcina Kałuży jest drużyną o jedną bramkę lepszą. W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki skierował Dariusz Piotrowski.

Było niemal pewne, że gracze Lecha po zmianie stron ruszą do szaleńczych ataków. Piast przetrwał jednak napór gospodarzy przez pierwszy kwadrans. Później do głosu doszli gospodarze. W trzy minuty zdobyli trzy bramki i całkowicie odwrócili losy spotkania. Dwa gole Jakuba Bojasa i jedno trafienie Łukasza Ślifirczyka praktycznie przesądziły o losach tego spotkania. Dominika Sadowskiego w późniejszej części meczu uratował jeszcze słupek, ale w 71. minucie gry czwartego gola pieczętującego okazałą wygraną lidera III ligi strzelił Marcin Tarnowski.

– Trudno podnieść się po takiej porażce. Lech był oczywiście lepszy, ale strata trzech bramek w 180 sekund naprawdę boli. Musimy jednak szybko zapomnieć o tym, co się stało i skoncentrować się już na spotkaniu z Polonią Środa. Na pewno nie pojedziemy tam tylko po to, aby dać sobie ściąć głowę – zapewnia szkoleniowiec Piasta, Marcin Kałuża.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!