Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory sołeckie 2024. Zmiana sołtysa Chwaliszewa po 30 latach! O najważniejsze stanowisko rywalizowało 5 osób!

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Stanisław Zimny już nie jest sołtysem Chwaliszewa
Stanisław Zimny już nie jest sołtysem Chwaliszewa Łukasz Cichy
We wtorek, 2 kwietnia w sali wiejskiej w Chwaliszewie odbyły się wybory sołeckie. Po 30 latach nastąpiła zmiana sołtysa. O najważniejsze stanowisko rywalizowało 5 osób!

W wyborach sołeckich wzięło udział aż 130 osób na 749 uprawnionych do głosowania. Zebranie poprowadził radny Rady Miejskiej w Krotoszynie Andrzej Pospiech.

Zamiana sołtysa po 30 latach! O najważniejsze stanowisko rywalizowało 5 osób!

Rywalizacja o stanowisko sołtysa była bardzo duża. W sumie oddano 130 głosów, z których tylko jeden był nieważny. Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem rozegrała się o pojedyncze głosy. Najwięcej głosów zdobyła Jolanta Szymanowska (37 głosów) i to ona została nowym sołtysem. Dotychczasowy sołtys Stanisław Zimny zajął II miejsce (29 głosów), dalej byli: Patrycja Śliwińska-Bajodek (28 głosów), Martyna Filipczak (26 głosów) i Anna Pospiech.

- To co szło to zrobiłem. Przez tyle lat mnie wybierali. A o co następczyni będzie walczyć? Trudno, niech robi co może. Za mojej pierwszej kadencji było łatwiej. Człowiek był odważniejszy, niewypalony jeszcze. Teraz nastały takie czasy... - powiedział nam dotychczasowy Stanisław Zimny.

Warto dodać, że Stanisław Zimny funkcję sołtysa Chwaliszewa od 1994 r.

- Jestem emerytką z Chwaliszewa. Nie spodziewałam się takiej sytuacji. Będę chciała jak najlepiej współpracować ze wszystkimi organizacjami, żeby było tak jak jest, a nawet i lepiej. Wszystko będzie w trakcie, no bo co ja mogę powiedzieć teraz i już? Jak powiedział pan radny Piesyk, będziemy starali się o lepsze drogi - powiedziała nowa sołtys Jolanta Szymanowska.

Do Rady Sołeckiej weszli: Justyna Szymczak (67 głosów), Dariusz Zieleziński (65 głosów), Stanisław Florkowski (63 głosy), Roman Florkowski (62 głosy), Wojciech Szulc (61 głosów), Marcin Ignasiak (60 głosów), Jarosław Sobański (60 głosów), Patrycja Śliwińska-Bajodek (59 głosów), Martyna Filipczak (58 głosów) i Adam Ciepły (51 głosów). W tym głosowaniu oddano 97 głosów, z czego 86 było ważnych i aż 11 nieważnych.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto