MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory sołeckie uzupełniające 2024. Sołtys Janowa zrezygnował po... 11 dniach. Jest już następca!

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Nowa sołtys nie miała kontrkandydata
Nowa sołtys nie miała kontrkandydata Łukasz Cichy
W poniedziałek, 22 kwietnia w Janowie odbyły się wybory sołeckie uzupełniające. Poprzedni sołtys zrezygnował po 11 dniach urzędowania.

Zacznijmy od początku. Sołectwo Janów powstało w 1981 r. Pierwszym sołtysem został Stanisław Urbaniak. Swoją funkcję pełnił do 2007 r., kiedy to mieszkańcy wybrali Krzysztofa Sikorę. W 2011 r. ponownie obdarzono Stanisława Urbaniaka zaufaniem i był sołtysem aż do 5 kwietnia 2024 r. Nie zdecydował się na dalsze kandydowanie. Wtedy to odbyło się zebranie sołeckie, na którym wybrano nowego sołtysa.

Sołtys zrezygnował po 11 dniach

5 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory. Po Stanisławie Urbaniaku o funkcję sołtysa rywalizowało dwóch kandydatów. Ostatecznie Krzysztof Sikora wygrał jednym głosem, otrzymując ich łącznie 19. Z kolei Agnieszka Urbaniak zdobyła 18 głosów. Do Rady Sołeckiej weszli wówczas: Aneta Ulichnowska (31 głosów), Hanna Kierzek (30 głosów), Honorata Paszek (30 głosów), Agnieszka Urbaniak (30 głosów) i Bogdan Urbaniak (27 głosów). Poza radą znalazła się Kamila Sikora (21 głosów).

Kolejne wybory sołeckie odbyły się w poniedziałek, 22 kwietnia. Na zebranie przybyło 31 mieszkańców z 57 uprawnionych do głosowania, czyli o 6 mniej niż przed dwoma tygodniami. Jedyną kandydatką na sołtysa była Agnieszka Urbaniak, na którą oddano 29 głosów. Agnieszka Urbaniak zwolniła miejsce w Radzie Sołeckiej. Na ten wakat zgłoszono trzech kandydatów. W tych wyborach oddano 31 głosów. Ostatecznie jej miejsce zajęła Karolina Urbaniak (17 głosów), a do Rady Sołeckiej nie dostali się: Irena Przybył (12 głosów) i Przemysła Adraszak (2 głosy).

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto