MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Mandat w Radzie Miejskiej po Natalii Robakowskiej obejmie Waldemar Wronecki

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Waldemar Wronecki obejmie mandat po Natalii Robakowskiej
Waldemar Wronecki obejmie mandat po Natalii Robakowskiej Łukasz Cichy
W wyborach 7 kwietnia Natalia Robakowska uzyskała mandat radnej Rady Miejskiej w Krotoszynie, jednak 21 kwietnia mieszkańcy wybrali ją na burmistrza Krotoszyna. Zwolniony mandat obejmie Waldemar Wronecki.

Z chwilą wyboru Natalii Robakowskiej w II turze na burmistrza Krotoszyna Waldemar Wronecki zajął jej miejsce w Radzie Miejskiej w Krotoszynie.

- jestem gotów i dobrze przygotowany do tego, by godnie reprezentować swoich wyborców i mieszkańców całej gminy Krotoszyn - powiedział nam krótko Waldemar Wronecki.

Kim jest Waldemar Wronecki?

Waldemar Józef Wronecki ma 54 lata i ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na kierunku Komunikacja Społeczna i Samorządność. Od wielu lat pracuje w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie, obecnie na stanowisku zastępczy naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Jest prezesem Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego, wiceprezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krotoszynie. Jest także członkiem Komisji Rewizyjnej Samorządowej inicjatywy Obywatelskiej.

Od wielu lat zasiadał w Radzie Osiedla nr 6 (Błonie) w Krotoszynie. W 2019 r. został przewodniczącym tego gremium uzyskując 29 głosy za i 4 głosy przeciw. W 2024 r. nie uzyskał reelekcji ustępując Izabeli Bartoś stosunkiem głosów 16 do 27.

O mandat radnego Rady Miejskiej w Krotoszynie starał się bezskutecznie przez lata. W 2002 r. kandydował z KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy uzyskując 75 głosów. Od 2010 r. startował już z list Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej. Wówczas zdobył 151 głosów, w 2014 r. zdobył 230 głosów, a w 2018 r. - 182. W 2024 r. uzyskał 131 głosów, co nie dało mu początkowo mandatu. Z chwilą wyboru Natalii Robakowskiej w II turze na burmistrza Krotoszyna zajął jej miejsce w radzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto