Okręgowy Puchar Polski: Piast Kobylin - Astra Krotoszyn 0:1 (0:0) [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W środę, 21 września, o godzinie 17:00 na stadionie Piasta Kobylin w ramach Okręgowego Pucharu Polski zmierzyły się dwie nasze ekipy. Piłkarskie derby pomiędzy Piastem Kobylin a Astrą Krotoszyn oglądało blisko sto osób

Obie drużyny grają w tej samej lidze okręgowej i już w najbliższą niedzielę o 16:00 zagrają spotkanie ligowe. Nie dziwi zatem, że derbowy pojedynek w ramach okręgowego Pucharu Polski elektryzował piłkarskie środowisko. Na murawę obie ekipy wyszły zmobilizowane, ale od początkowych minut żadnej nie kwapiło się by mecz był widowiskowy. Gra była monotonna i praktycznie toczyła się w środku boiska. Bardziej aktywną stroną była ekipa Astry, która próbowała strzelić gola. Piast natomiast nie kwapił się do gry i raczej nastawiał się na kontry, z których jednak nic nie wynikało. Do przerwy 0:0.

Po zmianie stron nadal bardziej aktywną stroną była Astra. Świetne strzały oddawał Mizerny, który próbował zaskoczyć golkipera Piasta. Im bliżej końca tym robiło się bardziej nerwowo zarówno na boisku, jak i na ławkach rezerwowych obu teamów. Powodem były kontrowersyjne decyzje sędziego głównego, który nie zauważał wielu sytuacji kartkowych. Pecha miał Piast, który w końcówce musiał grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę po faulu na Ratyńskim zobaczył Jasiczak.

Na boisku zaczęli pojawiać się rezerwowi gracze. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się karnymi w 88' minucie potężną bombę do bramki Piasta wbił Juszczak i Astra prowadziła 1:0. Na nic zdały się zmiany w ekipie Piasta, a nawet przedłużenie meczu o pięć minut. To Astra wygrała po aktywnym meczu i zapewniła sobie dalszy udział w pucharze. Zebrani kibice Astry po meczu oczywiście kilkanaście minut celebrowali zwycięstwo swojej ukochanej ekipy.