Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od września wpłynęły 604 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Łukasz Cichy
fot. Dariusz Śmigielski
Sprawdziliśmy, jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa na terenie naszego powiatu od 20 września 2016 r.

20 procent skuteczności zgłoszeń
Stała się ona ważnym narzędziem w komunikacji policji z mieszkańcami. Wspomniał o niej również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podczas ostatniej wizyty w Krotoszynie. Dośrody, 1 lutego, zanotowano aż 604 zgłoszenia. 124 z nich się potwierdziły, natomiast 469 - nie, co daje współczynnik skuteczności - 20,03 proc.

Spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości, złe parkowanie

Najwięcej zgłoszono przypadków przekraczania prędkości - 158, z czego 61 przypadków potwierdziło się, a 98 - nie. Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych zgłoszono 140 razy, z czego 15 zgłoszeń potwierdziło się, a 125 - nie.

Nieprawidłowe parkowanie zgłoszono 69 razy. 12 z tych przypadków potwierdziło się, a 58 - nie. Używanie środków odurzających zgłoszono 66 razy, lecz żaden taki przypadek się nie potwierdził. Z kolei na niewłaściwą infrastrukturę narzekano 42 razy. 29 przypadków się potwierdziło, a 13 - nie.

25 kategorii zgłoszeń

Dzięki mapie każdy mieszkaniec powiatu może anonimowo przenieść na mapę wirtualny wskaźnik informując funkcjonariuszy o wystąpieniu jednego z 25 zagrożeń, wśród których znajdują się: używanie środków odurzających, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, akty wandalizmu, żebractwo, nieprawidłowe parkowanie, bezdomność, niewłaściwa infrastruktura drogowa, miejsca grupowania się małoletnich, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, przekraczanie dozwolonej prędkości, poruszanie się po terenach leśnych quadami, nieprawidłowe oznakowanie drogi, nielegalne rajdy samochodowe, zła organizacja ruchu drogowego, dzikie kąpieliska, dzikie wysypiska śmieci, kłusownictwo, miejsca niebezpieczne na terenach wodnych, nielegalna wycinka drzew, niestrzeżone przejście przez torowiska, niestrzeżony przejazd kolejowy, niszczenie zieleni, utonięcia, wypalanie traw oraz znęcanie się nad zwierzętami.

Najpierw były konsultacje społeczne
Warto przypomnieć, że wspomniane kategorie opracowano po szerokich konsultacjach społecznych w całej Polsce.
Oczywiście na mapie znajdują się tylko te zagrożenia, które nie wymagają nagłej interwencji policji.

Jak skorzystać z mapy?
Wystarczy wejść na stronę internetową policji w Krotoszynie: krotoszyn.policja.gov.pl. Link przeniesie nas na stronę Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,gdzie znajduje się link do mapy wraz z instrukcją obsługi.

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłoszeniach do niej będziemy informować Czytelników na bieżąco na łamach naszego tygodnika oraz na stronie internetowej.

*****

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto