Mariusz Karbowiak został nowym radnym Rady Powiatu Krotoszyńskiego [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
arch. Starostwa Powiatowego w Krotoszynie
Udostępnij:
Sołtys, prezes, strażak, działacz ludowy. Tak krótko możemy określić Mariusza Karbowiaka z Biadek, który przejmie mandat po rezygnującym Marcinie Jamrym.

Zacznijmy jednak od początku. W 2018 r. w okręgu nr 1 Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 3 mandaty do Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Najwięcej głosów zdobył Stanisław Szczotka z Dzierżanowa (1 778 głosów), dalej Marcin Jamry z Krotoszyna (403 głosy) i Hieronim Marszałek sołtys Ustkowa (377 głosów). O mały włos, a radnym powiatowym zostałby Mariusz Karbowiak, który uzyskał zaledwie 9 głosów mniej od sołtysa z Ustkowa. Teraz po rezygnacji Jamrego, Mariusz Karbowiak został rajcą powiatu.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego w czwartek, 30 grudnia 2021 r.

- Wiem dobrze, bo znając dotychczasową pana działalność społeczną, czy to jako turysty, czy to jako działacza kultury, czy to jako sołtysa. Wiem, że pan bardzo dobrze będzie wykonywał swoją pracę. Do tej pory służył pan tylko i wyłącznie gminie Krotoszyn, a teraz pana działalność rozszerzy się na cały powiat i liczę na to, że będzie pan miał na względzie również obywateli pozostałych gmin, że nie tylko gmina Krotoszyn będzie pana oczkiem w głowie - mówił przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Juliusz Poczta.

- Nie sądzę, żebym zdążył zrobić wszystko to, co zamierzałem w kampanii w 2018 r., bo nie byłem wcześniej radnym. Dla mnie to jest nowa sytuacja. Będę musiał zorientować się w tym, co można zrobić, a są obszary, które interesują mnie szczególnie. Wiem, gdzie chciałbym działać, ale podkreślę, że najpierw muszę zostać tym radnym formalnie, a na razie jeszcze jest kawałek drogi – poinformował nas przed ponad miesiącem Mariusz Karbowiak.

Mariusz Karbowiak jest sołtysem Biadek od 2011 r. Należy od ponad 20 lat do Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadkach, jako czynny członek. Od tego roku jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a przez kilka poprzednich kadencji był sekretarzem. Od 2010 r., czyli od początku jest prezesem Stowarzyszenia „Wspólnie dla Biadek”. Jest także od ponad 20 lat członkiem Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. Sołtys dał się również poznać, jako czynny działacz klubu kolarskiego MLUKS „As Biadki”. Jest także przewodniczącym Rady Miejsko-Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Niegdyś był nauczycielem w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach, a obecnie pracuje w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w filii w Biadkach. Interesuje się turystyką rowerową, którą czynnie uprawia oraz historią regionalną. Kiedyś był także działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krotoszynie. Od ponad 20 lat należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego w Krotoszynie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie