Koźmin Wlkp.: Ważna informacja dla mieszkańców gminy w sprawie zbierania bioodpadów

OPRAC.:
Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
Archiwum UMiG Koźmin Wielkopolski
Udostępnij:
Od stycznia 2022r. zmianie ulegnie sposób gromadzenia bioodpadów. Dotychczas stosowane do gromadzenia bioodpadów brązowe worki zostaną zastąpione brązowym pojemnikiem o pojemności 240 litrów. Jest to tożsame z zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Zmiana została też poprzedzona stosowną uchwałą i zatwierdzona przez radę miejską.

W związku z tym worki do gromadzenia bioodpadów nie będą już dostarczane mieszkańcom!!!

Od 2022r. właściciele nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, otrzymają od przedsiębiorcy odbierającego odpady w użyczenie 1 pojemnik koloru brązowego o pojemności 240 l na bioodpady.
Dotyczy to obywateli, którzy oświadczyli w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, że nie posiadają kompostownika przydomowego oraz właściciele w budynkach wielolokalowych, na które została złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Jeśli pojemność dostarczonego pojemnika okaże się niewystarczająca właściciel nieruchomości może zakupić dodatkowy pojemnik na własny koszt o takiej samej pojemności, kolorystyce i wykonaniu jaki otrzymał lub przekazać bioodpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Prostej w Koźminie Wielkopolskim.

Samym dostarczeniem pojemników do posesji zajmie się firma odbierająca odpady. Będzie ona systematycznie dostarczała pojemniki do poszczególnych nieruchomości. Sam odbiór pojemnika należy potwierdzić poprzez złożenie podpisu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie