Krotoszyn: Rada Osiedla nr 6 rozdysponowała środki na 2022r. Nie obyło się również od toczonych rozmów z zaproszonymi gośćmi

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
RO nr 6 w Krotoszynie
Udostępnij:
Na spotkaniu z mieszkańcami Rada Osiedla nr 6 w Krotoszynie zdecydowała o podziale środków na przyszły rok.

Zanim doszło do punktu kulminacyjnego, przewodniczący Waldemar Wronecki złożył szczegółowe sprawozdanie z okresu od poprzedniego ogólnego spotkania. To odbyło 12 listopada 2019r. Powodem tak długiej nieobecności była pandemia koronawirusa. Wronecki przypominał gościom, wśród których byli: burmistrz Franciszek Marszałek, radny Rady Miejskiej Krzysztof Kierzek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Jelinowiski i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie Mariola Każmierczak, poruszane wówczas tematy i ich rozwiązanie.
Przypomniał np. o wykonaniu przejść dla pieszych w newralgicznych miejscach osiedla. Opowiadał i dziękował za solidarność w obliczu pandemii oraz o sukcesie akcji ,,Maseczki szyje Krotoszyn i okolice”.-W obliczu groźnej choroby, doświadczając jako przewodniczący z wielu stron gestów solidarności, czułem wielkie wsparcie dla swoich działań- opowiadał. Oczywiście zdarzały się też pojedyncze głosy krytyki. Wronecki składa je na karb niezrozumienia sytuacji oraz niewiedzy, tych , którzy posługiwali się w rozmowie zasłyszanymi mitami. Zamiast tego woli odwoływać się w czasie konwersacji do medycznej wiedzy na ten temat. Od czasów ostatniego spotkania z mieszkańcami rada wzbogaciła się m.,in. o nowy namiot, kolumnę wielofunkcyjną oraz baner reklamowy.
Po nim głos zabrał włodarz Krotoszyna. W swoim przemówienie skupił się na inwestycjach dotyczących tego osiedla oraz tej najważniejszej dotyczącej rewitalizacji terenów rekreacyjnych na Błoniu i tych dotyczących rozbudowy stadionu miejskiego.
W toczące się następnie dyskusji wskazano na naprawę jezdni na ul. Wiśniowej czy wyrównanie tłuczniem odcinka ul. Glinki. Poruszano także tematy z zakresu bezpieczeństwa oraz uruchomienia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Na te zagadnienia odpowiadali goście spotkania Co do podziału środków na przyszły rok nie wnoszono żadnych zastrzeżeń. Wszelkie wątpliwości wyjaśniono podczas spotkania członków Rady Osiedla, które miało miejsce 22 września.
Szkoda tylko, iż świadkami tego merytorycznego i prowadzonego w miłej atmosferze zebrania, wysłuchało jedynie 9-cioro mieszkańców. Z tego grona 6 stanowili przedstawiciele 10-cioosobowej rady osiedla.

Budżet Rady Osiedla nr 6 wynosić będzie w 2022r. -10 tys. zł.

Wydatki obejmować będą:

W zakresie oświaty
  • - konkurs plastyczny temat ustalony zostanie w późniejszym terminie- 500 zł.
  • -konkurs wiedzy temat ustalony zostanie w późniejszym terminie- 500 zł.
  • -happening o tematyce ekologicznej- 400 zł.

W zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego
  • - spotkania z seniorami- 1200 zł.
  • -warsztaty plastyczne dla mieszkańców osiedla- 1 tys. zł.
  • -konkurs na najlepszy latawiec- 500 zł.
  • -festyn mieszkańców osiedla- 3 tys. zł.
  • -wsparcie Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w kwocie 500 zł.

W zakresie sportu i turystyki
  • -rajdy rowerowe- 2 tys. zł.

W zakresie promocji
  • -wykonanie rollapu reklamowego- 400 zł.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie