Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Kołłątaj" w Krotoszynie zamienił się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Tak powstał Hugogwart!

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W piątek, 9 lutego w I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie na jeden dzień zamienił się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Z połączenia nazwy szkoły znanej ze świata Harrego Pottera oraz imienia patrona powstał Hugogwart.

Zajęcia tego dnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, a właściwie w Hugogwarcie zostały podzielone na kilka etapów. Adresowane były dla klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Pomysł na Hugogwart narodził się w głowach uczniów

- Zajęcia otwarte dla klas ósmych szkół podstawowych narodziły się w głowach naszych nauczycieli, którzy wpadli na pomysł zorganizowania takich zajęć tuż przed feriami, bo chyba jest to dobry czas na to, żeby troszeczkę jeszcze złapać oddechu. Pomysł na Hugogwart, bo taką nazwę uczniowie właśnie wymyślili, narodził się w głowach uczniów. Ich pomysłem są dekoracje, które można obejrzeć, ponieważ naprawdę są przecudowne. Wielu nauczycielom przywołują gdzieś tam w pamięci strojenie klas na studniówki, które tutaj u nas się odbywały - powiedziała nam p.o. dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, Alicja Stachurska.

Uczniowie podstawówek otrzymywali karteczkę, do jakiego domu ich przydzielono. To przypadek, a nie Tiara Przydziału decydowały o tym, czy ktoś trafił do Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclaw, czy Slytherinu. Każdy dom rodem z powieści o Harrym Potterze miał specjalnie wystrojoną klasę, a każdą z grup opiekował się odpowiedni prefekt, którym był nauczyciel I LO. Licealiści pomagali z kolei w rozwiązywaniu zagadek i zadań. Dodatkowo wystrojone były korytarze szkoły, aula, czy schody. Nawet inni nauczyciele przyodziani byli w hogwarckie peleryny.

Liczny odzew młodzieży

- Spotkaliśmy się z bardzo licznym odzewem. Nie spodziewaliśmy się, że aż tyle grup przyjdzie zdecyduje się, bo jest to ponad 100 osób, czyli przy obecnym stanie klas ósmych, gdzie mamy zaledwie 290 absolwentów w tym roku. Jest to naprawdę coś, co nas przerosło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zamieni się to w rodzaj imprezy cyklicznej. Także nie są to jeszcze drzwi otwarte, po prostu są to zajęcia edukacyjne, w których udział bierze, i nasza młodzież, i ósmoklasiści ze szkół powiatowych, bo tutaj trzeba podkreślić, że nie tylko z Krotoszyna, ale z całego powiatu krotoszyńskiego - dodała Alicja Stachurska.

W szkole zrobiło się naprawdę magicznie, a mury uczelni sprzed 150 lat podkreślały dodatkowo ten klimat.

- W dzisiejsze zajęcia zaangażowanych było bardzo dużo osób, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Pragnę im bardzo serdecznie podziękować za włożony wkład pracy w przygotowanie i przeprowadzenie tych zajęć - powiedziała nam nauczycielka I LO w Krotoszynie Ilona Kocel.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto