MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Krotoszynie

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Obydwie zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat krotoszyński na szczeblu wojewódzkim
Obydwie zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat krotoszyński na szczeblu wojewódzkim arch. Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie
We wtorek, 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbyły się powiatowe eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zmaganiach rywalizowały dwie grupy wiekowe ze szkół podstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego, czyli 10-12 lat oraz powyżej 12 lat.

Zacięta rywalizacja

Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać test z wiedzy i skrzyżowań oraz zadania praktyczne, które polegały na pokonaniu rowerem toru przeszkód i udzieleniu pomocy przedmedycznej. W obu kategoriach wzięło udział 7 szkół.

- Startujące zespoły wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego i wykonaniem opatrunku pozorowanej rany oraz świetnymi umiejętnościami jazdy na rowerze - poinformował nas asp. sztab. Piotr Szczepaniak.

Grupa wiekowa 10 - 12 lat:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krotoszynie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zdunach
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Kuklinowie

Grupa wiekowa pow. 12 lat:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa w Lutogniewie
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krotoszynie
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Borzęciczkach

- Obydwie drużyny będą reprezentować powiat krotoszyński na szczeblu wojewódzkim 24 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie. Indywidualnymi zwycięzcami turnieju zostali: Amelia Jerzak ze Szkoły Podstawowej w Zdunach i Filip Derwich ze Szkoły Podstawowej w Lutogniewie. W nagrodę otrzymali rowery miejskie. Każdy ze startujących uczniów otrzymał dyplomy i upominki ufundowane przez starostwo, gminy i WORD w Kaliszu. Za ufundowanie nagród i upominków bardzo serdecznie dziękujemy. Ideą zawodów było przede wszystkim propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie poziomu posiadanej wiedzy w tym zakresie wśród najmłodszych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów - dodał asp. sztab. Piotr Szczepaniak.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto