Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dariusz Rozum: „Myślę, że ubarwię kampanię wyborczą moim startem". Koalicja Obywatelska rusza do wyborów samorządowych

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Wideo
od 16 lat
W środę, 28 lutego w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej przy ul. Rynek 15 w Krotoszynie odbyła się konferencja kandydatów w wyborach samorządowych z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska to kolejne ugrupowanie, które oficjalnie zapowiedziało start w nadchodzących wyborach samorządowych. Krotoszyńska KO startuje do Rady Miejskiej w Krotoszynie, Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz wystawiają kandydata na burmistrza Krotoszyna i do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Spotkanie poprowadziła szef sztabu KO w powiecie krotoszyńskim Magdalena Pawlik. Później głos wzięła posłanka KO Karolina Pawliczak.

- Wybory samorządowe, które już niebawem odbędą się za kilka tygodni, są tą szansą, której nie możemy zaprzepaścić, czyli zwycięstwa w naszych małych ojczyznach, w lokalnych samorządach. Przecież tutaj tak naprawdę wszystko się zaczyna i i tutaj wiele się dzieje. Tutaj podejmowane są tak ważne i strategiczne dla lokalnych samorządów decyzje - mówiła Karolina Pawliczak.

To jest jedyny powód, przez który podjąłem decyzję o starcie

Kandydatem na burmistrza jest Dariusz Rozum, a kandydatem do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z powiatu krotoszyńskiego - Dariusz Fabianowski. O swoim starcie długo opowiadał Dariusz Rozum argumentując to swoim hasłem wyborczym: "Bo kocham to Miasto!" oraz tym, że do startu zachęcił go wynik w wyborach do Sejmu RP 15 października 2023 r. Warto dodać, że wówczas Dariusz Rozum uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów z powiatu krotoszyńskiego, choć mandatu nie zdobył, zajmując 2. miejsce poza sejmem z list KO.

- To jest wielka odpowiedzialność. Jestem samorządowcem z dwudziestoletnim stażem. Od kiedy zostałem radnym po raz pierwszy w roku 2002 starałem się ten mój mandat sprawować tak, aby coś po mnie zostało i ja nie chcę tutaj wracać do historii w szczegółach to pewnie jeszcze będzie. Będą kolejne spotkania, będą debaty, będą pytania od was wtedy do tego nawiążę, ale samo hasło: "Bo kocham to Miasto!". Tylko to chcę uzasadnić, bo to jest tak naprawdę jedyny powód, przez który podjąłem decyzję o starcie. Nic właściwie nie stało za tym, żeby gdzieś jeszcze wyżej niż sam radny, czy tam czy to w prezydium tej rady, czy tamtej rady. Uważałem, że to mi w zupełności wystarczy, ale ubiegłoroczny start w wyborach do parlamentu mnie w tym przekonał, gdzie muszę powiedzieć, pomimo nie zdobyciu mandatu, ale osiągnięcia uważam wyniku, który wstydu mi nie przynosi - mówił Dariusz Rozum.

Do swojego startu do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego odniósł się również Dariusz Fabianowski.

- Tak, jak moja rodzina nie była zbytnio zadowolona z mojej kandydatury do miasta, do powiatu, tak do sejmiku bardzo mnie wspiera i uważa, że to jest moje miejsce. Myślę, że bardzo wiele mogę zrobić dla miasta. Wiem w tej chwili, że to nie jest łatwe. Region też nie jest łatwy. Jesteśmy na granicy, można powiedzieć "okręgówki" od tego aż do Nowego Tomyśla. Trzeba dużo pracy wykonać po prostu, żeby tam ludzie też poznali moją osobę. Nie będzie to łatwe, ale już pracę poczyniłem. Myślę, że nie będzie tak źle i tak szczerze wierzę w to, że po prostu się uda. Zawsze co zaczynałem to kończyłem z efektem. Widać to w tej chwili po Krotoszynie, a moje hasło to powiem szczerze "Solidny fundament dla Wielkopolski" - mówił Dariusz Fabianowski.

Koalicja Obywatelska wystawia też niepełne listy do obu największych rad. Do Rady Miejskiej w Krotoszynie wystawia dwie listy obejmujące miasto Krotoszyn (bez wiosek gminy Krotoszyn), a do Rady Powiatu Krotoszyńskiego listę z gminy Krotoszyn, bez dwóch list z pozostałych pięciu gmin.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Krotoszynie:

Okręg nr 1 (Krotoszyn):

 1. Paweł Sikora
 2. Janusz Pierunek
 3. Bartosz Świca
 4. Jan Czubak
 5. Marzena Zaremba
 6. Anna Nowacka
 7. Danuta Konarska
 8. Piotr Łopaczyk
 9. Małgorzata Śniecińska

Okręg nr 2 (Krotoszyn):

 1. Dariusz Rozum
 2. Roman Olejnik
 3. Andżelika Milewska
 4. Maciej Malczewski
 5. Małgorzata Kozłowska
 6. Iwona Szczuraszek
 7. Monika Figielek
 8. Lucyna Zięba
 9. Sebastian Szostak

Kandydaci do Rady Powiatu Krotoszyńskiego:

Okręg nr 1 (gmina Krotoszyn):

 1. Dariusz Zaremba
 2. Sławomira Fedorowicz
 3. Wojciech Wierciński
 4. Joanna Francik
 5. Krzysztof Sikora
 6. Maciej Sobański
 7. Marcin Szyndrowski
 8. Agnieszka Fajferek
 9. Patryk Sekula
 10. Anna Florkowska
 11. LeszekKozupa
 12. Katarzyna Dajewska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto