Wyróżniono 5 obiektów agroturystycznych z naszego regionu!

Wiesław Zdobylak
3 października w Kaliszu odbyła się gala wręczenia nagród w zakończonej właśnie 12 edycji Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na terenach wiejskich województwa wielkopolskiego. Jak się okazuje, na terenie południowej Wielkopolski znajduje się aż pięć obiektów, które zasługują na wyróżnienie i promocję w skali województwa i kraju. Do rywalizacji przystąpiło 40 obiektów, w tym 5 rekomendowanych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą.

I miejsce w kategorii „Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim” przyznano Lechowi Studniewskiemu za Kompleks Pałacowo-Parkowy Zamek Gutów (powiat ostrowski). III miejsce w tej kategorii przypadło Jerzemu Świątkowi za obiekt TENIS KORYTNICA położony w Korytnicy (gmina Raszków, powiat ostrowski).
II miejsce w kategorii „Obiekty na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym i rekreacyjnym” przyznano spółce Górecznik Taurus za obiekt Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik, położony w Antoninie (gmina Przygodzice, powiat ostrowski). Natomiast wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Stowarzyszenia „Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II” za obiekt Centrum Wiedzy i Nowych Technologii położony w Parzynowie (gmina Kobyla Góra, powiat ostrzeszowski) i Stowarzyszenia Zagroda Pszczółki Przyjaciółki za obiekt Zagroda Pszczółki Przyjaciółki położony w Katarzynowie (gmina Jutrosin, powiat rawicki).
Zwycięzcy Konkursu otrzymali nagrody finansowe oraz zgodnie z założeniami konkursu objęci zostaną także działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na terenach wiejskich organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej oraz Wielkopolską Izbą Rolniczą. Celem Konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku oraz promowanie na obiektów turystyki wiejskiej, które gwarantują najwyższą jakość wypoczynku oraz oferują ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie