Wyremontowano kolejne ważne drogi w gminie Kobylin [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Udostępnij:
Doskonała aura realizacji szeregu zadań inwestycyjnych w gminie Kobylin. Trwa przebudowa dróg lokalnych, w tym powiatowych, w czym Kobylin partycypuje finansowo. Ostatnio zakończono prace przy przebudowie drogi powiatowej Starkówiec–Wyganów i drogi gminnej Starymgrodzie.

Doskonała tegoroczna aura wyjątkowo sprzyja realizacji zadań inwestycyjnych wszelkiego rodzaju, przede wszystkim jednak inwestycji drogowych. Burmistrz gminy Kobylin Tomasz Lesiński, dzięki efektywnej współpracy z radnymi zasiadającymi w Radzie Miejskiej, tak zaplanował tegoroczny budżet, że kolejne inwestycje realizowane są krok po kroku.
Ogromne siły i środki zostały skierowane na realizację długo oczekiwanych przez mieszkańców remontów lub przebudowy dróg gminnych i powiatowych na terenach wiejskich, co do tej pory było piętą achillesową planowania strategicznego.
Jak dotąd w okresie letnim udało się odebrać technicznie nowe odcinki dróg w Kobylinie (Droga Królewska) i w Starymgrodzie (przepust na drodze gminnej) oraz naprawić zniszczoną nawierzchnię dróg gruntowych w Kobylinie, Zalesiu Wielkim, Zalesiu Małym, Łagiewnikach, Fijałowie, Wyganowie, Starym Kobylinie, Smolicach, Smolicach-Kolonii, Długołęce, Starkówcu oraz Kuklinowie.

Dobre wieści dla mieszkańców Staregogrodu, Starkówca i Wyganowa
Do 31 sierpnia ma się zakończyć przebudowę drogi gminnej w Starymgrodzie prowadzącej od kościoła w kierunku tamtejszego cmentarza. Przebudowa drogi obejmowała wykonanie podbudowy z tłucznia oraz ułożenie masy bitumicznej na odcinku 230 metrów i szerokości 5 metrów. Dużą część robót przygotowawczych wykonali parafianie kościoła rzymskokatolickiego pw. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Starymgrodzie.
Umowę na wykonanie tego zadania podpisano 19 czerwca br. z Zakładem Usługowo-Handlowym Damiana Wojtkowiaka z Bożacina. Wartość robót opiewa na kwotę 96.724 zł brutto. Niestety, na to zadanie nie udało się pozyskać środków zewnętrznych.
Z kolei już 22 sierpnia br. Powiatowy Zarząd Dróg przeprowadził prace remontowe na drodze powiatowej nr 5131 prowadzącej z Wyganowa do Starkówca. Prace budowlane polegały na naprawie nawierzchni poprzez powierzchniowe utrwalenie emulsją i kruszywem. Inwestycja w całości sfinansowana została przez powiat krotoszyński. W Wyganowie wyremontowano odcinek drogi o powierzchni 2800 mkw., natomiast w Starkówcu odcinek drogi o powierzchni 2841 mkw.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie