Łukasz Cichy
Arch. Zdunowskiego Ośrodka Kultury
Święto 11 listopada w Zdunach było obchodzone dość aktywnie.

Święto rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po niej uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami: ofiar totalitaryzmu przy kościele oraz wdzięczności na placu 700 - lecia. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia, która odbyła się w Zespole Szkół w Zdunach.
Zwieńczeniem imprezy był Turniej Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. Uczestnicy spotkali się tradycyjnie na zdunowskiej kręgielni gdzie został rozegrany turniej. W zmaganiach w zbijaniu kręgli udział wzięło dwunastu zawodników. Zmagania były zacięte, a atmosfera gorąca.
Zwycięzcą tegorocznego turnieju został Michał Świętek, który uzyskał aż 408 punktów. Za nim uplasował się Łukasz Mikołajczyk, któremu udało się uzyskać 298 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Tomasz Starczewski z wynikiem 273 punkty. Z kolei wśród kobiet największą ilość punktów uzyskała Jagoda Kucińska. Zdobyła ona 238 punktów. Nagrody wręczyli burmistrz Zdun Tomasz Chudy oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kurkiewicz. -Kolejny turniej o puchar burmistrza odbędzie się 3 maja - wyjaśniła Elżbieta Kurkiewicz.