STRAŻACY W AKCJI: Groźnie wyglądające zdarzenie na drodze Koźmin Wlkp.-Góreczki [ZDJĘCIA]

Redakcja
W poniedziałek, 23 września o godzinie 16:45 ochotnicy z Koźmina zostali zaalarmowani o przewróconym pojeździe na drodze prowadzącej z Koźmina w kierunku Góreczek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w wyniku nie wyjaśnionych okoliczności doszło do przewrócenia się pojazdu specjalistycznego który przewoził 12 tysięcy litrów substancji niebezpiecznej. Na szczęście nie doszło do wycieku substancji.

Osoba kierująca pojazdem w pierwszym momencie po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej nie uskarżała się na żadne dolegliwości, jednakże z biegiem czasu kierowca zaczął uskarżać się na bóle w kręgosłupie, dlatego na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym niezwłocznie zadysponował Zespół Ratownictwa Medycznego. Osoba ta została przetransportowana na Szpitalny Oddział Ratunkowy w celu wykonania dalszej diagnostyki.

Na miejsce dotarł właściciel pojazdu, który zorganizował akcję związaną z przepompowaniem substancji do podstawionego innego pojazdu specjalistycznego, a także postawieniem pojazdu na koła. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas trwania akcji związanej z przeładunkiem i zabezpieczeniem pojazdu, a następnie na zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości po kolizyjnych. Działania trwały łącznie 6,5 godz.

Wideo

Dodaj ogłoszenie