Piłka nozna Koźmin - Pierwszy skalp Dolaty i trzy punkty dla Orła

Wojciech Miller
Archiwum
Efektowne zwycięstwo Białego Orła. Zespół z Koźmina wygrał pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera

Na takie spotkanie piłkarze Białego Orła czekali od początku roku. Maciej Dolata w spotkaniu ze Spartą Konin zanotował swoje pierwsze zwycięstwo w roli szkoleniowca Białego Orła Koźmin.

Początek był jednak najgorszy z możliwych. Już w pierwszych sekundach spotkania gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelili gospodarze.

- Miałem czarne myśli, ale wierzyłem, że szybko możemy się podnieść - tłumaczył szkoleniowiec. I tak też się stało. Na odpowiedź koźminian nie trzeba było długo czekać. Po podaniu Piotra Karcza i dobrym dryblingu Szymona Gałczyńskiego ten drugi posłał futbolówkę do siatki.

Zawodnicy Białego Orła jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Dariusz Małecki przeprowadził rajd prawą stroną boiska. Przytomnie wycofał piłkę, do której dopadł Karcz i umieścił ją między słupkami Sparty.

W 71. minucie swoją bramkę zdobył również bardzo aktywny Małecki, który precyzyjnie strzelił z rzutu wolnego. Wynik na 4:1 ustalił Wojciech Kamiński, który wykorzystał podanie Barłomieja Ziembińskiego i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Sparty.

- Wynik mógł być wyższy, ale kilkakrotnie wykazaliśmy się sporą nieudolnością pod bramką rywali - podsumował Dolata.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!