Otwarcie ul. Dionizego Cieszyńskiego w Koźminie Wlkp. [ZDJĘCIA + FILM]

Wiesław Zdobylak
Otwarcie pierwszego odcinka ul. Cieszyńskiego.Droga ma być ukończona na całej długości jeszcze w tym roku.
Otwarcie pierwszego odcinka ul. Cieszyńskiego.Droga ma być ukończona na całej długości jeszcze w tym roku. Wiesław Zdobylak
Udostępnij:
W piątek 7 września o godz. 9:00 burmistrz gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski i starosta krotoszyński Stanisław Szczotka dokonali otwarcia wyremontowanego 760-metrowego odcinka ul. Cieszyńskiego w Koźminie Wlkp.

W uroczystości otwarcia gruntownie przebudowanej ul. Dionizego Cieszyńskiego wzięli udział burmistrz gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Jelinowski, właściciel wykonawcy przebudowy – firmy MARZYŃSKI – Marek Marzyński oraz inspektorzy, przedstawiciele nadzoru budowlanego i projektanci.
Jako pierwszy zabrał głos dyrektor Jelinowski, który przypomniał, że wyremontowany odcinek ul. Cieszyńskiego liczy sobie 760 metrów.
– Droga została gruntownie przebudowana, a po jej lewej stronie wybudowano chodnik i zjazdy do posesji. Wykonaliśmy pełną podbudowę, na której położono dwie warstwy masy bitumicznej w standardzie pozwalającym na poruszanie się po drodze ciężkich pojazdów. To kluczowe, bo ul. Cieszyńskiego pełni rolę objazdu drogi krajowej nr 15. Koszt budowy tego odcinka wyniósł 2,1 mln zł, a po zakończeniu całej ulicy koszty zamkną się w kwocie 5,4 mln zł, z gminnym dofinansowaniem w wysokości 1,7 mln zł. Mam nadzieję, że nawa ulica dobrze będzie służyć mieszkańcom Koźmina Wielkopolskiego.
Po nim głos zabrał starosta krotoszyński, który podkreślił, że kluczowe znaczenie miała współpraca gminno-powiatowa oraz pozyskanie dofinansowania rządowego.
– W przypadku ul. Cieszyńskiego idea budowy wspólnie z gminą dróg w formule 50 na 50 właśnie się zmaterializowała. Gratuluję burmistrzowi Bratborskiemu nowej ulicy i liczę na dalszą owocną współpracę, nie tylko przy drogach – powiedział wyraźnie zadowolony starosta.
Spotkanie na nowo wybudowanej ulicy zakończył burmistrz Maciej Bratborski.

Podziękował on wszystkim zaangażowanym w budowę drogi za wysiłki na rzecz finalizacji przedsięwzięcia, wspomniał też, że na remont ul. Cieszyńskiego mieszkańcy czekali kilkanaście lat: – Na remont tej ulicy czekaliśmy od 2003 roku. Pamiętam, że warunkiem jaki stawiał powiat krotoszyński przed przystąpieniem do tej inwestycji było wybudowanie kanalizacji. Wraz z jej kosztem nasz wkład do tego zadania jest znacznie wyższy i sięga 2 milionów z dużym hakiem. Cieszę się, że ulica zostanie wybudowana w całości. Jak ważne było to zadanie niech świadczy fakt, że we wtorek doszło do zdarzenia drogowego między Wałkowem i Koźminem i cały ruch z krajówki był kierowany na tę właśnie ulicę.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie