Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Kostki, przewodniczącego seniorów w Kobiernie

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Ryszard Kostka był przewodniczący koła nr 8 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kobiernie przez półtorej roku
Ryszard Kostka był przewodniczący koła nr 8 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kobiernie przez półtorej roku Łukasz Cichy
W poniedziałek, 4 grudnia rodzina, bliscy, przyjaciele, znajomi, seniorzy oraz wiele osób żegnało przewodniczącego PZERiI nr 8 w Kobiernie śp. Ryszarda Kostkę.

Msza św. pogrzebowa odbyła się w kościele pw. św. Wojciecha w Kobiernie. Mszę odprawił proboszcz ks. prałat Ryszard Dziamski, a współprzewodniczył ks. Rafał Kryś, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Baszkowie. Następnie odprowadzono zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz w Kobiernie.

- Zostawiasz nas. Jak smutna to jest chwila. Wśród kwiatów leży martwe ciało twe, przy głowie świece, a wokół rodzina. Smutek na twarzy, a z oczu płyną łzy. Więc żegnał nam. Śmierć życie Ci zabrała. Ziemskiej pielgrzymki skończył się Twój trud. Ciało zostało, dusza uleciała tam, gdzie jej miejsce przygotował Bóg. Choć w piersi smutek, żal serce ściska. Wierzymy, że spotkamy Ciebie znów. Przyjdzie ten dzień, gdzie ciało swe odzyskasz i ojciec Bóg osądzi życie Twe. Odchodzisz stąd. Przed Tobą nowa droga. Jesteśmy tu, by żegnać Ciebie już modlitwą, którą wznosimy do Boga i matki naszej, ucieczki grzesznych dróg - mówiła podczas pożegnania przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krotoszynie Irena Marszałek.

Ryszard Kostka (1952-2023)

Ryszard Kostka pochodził z Krotoszyna. W 1980 r. po ślubie zamieszkał w Gorzupi. Pracował na budowach wyjazdowych, jeździł taksówką bagażową, później do emerytury pracował w MAHLE. Z zawodu był elektrykiem.

Od 1 czerwca 2022 r. był przewodniczącym koła nr 8 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kobiernie. Wcześniej był członkiem zwyczajnym. Miał 71 lat.

Ryszard Kostka zmarł 1 grudnia w wieku 71 lat

Zmarł Ryszard Kostka, szef kobierskich seniorów. Miał 71 lat

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto