Nowoczesne boisko przy ZSP nr 2 w Krotoszynie to szansa na rozwój naszego miasta

Marcin Szyndrowski
Łukasz Cichy
Ruszyły już zaawansowane prace modernizacyjne przy budowie nowoczesnego boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zdaniem wielu osób, to szansa na rozwój szkolnego sportu w mieście.

Przypomnijmy, że już w połowie października 2017 roku zapadła decyzja o dofinansowaniu zadania przez Urząd Marszałkowski w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ kwotą 1 mln 154 tys. 236 zł (85 proc. kosztów kwalifikowanych). Finalnie wkład powiatu wynosić więc będzie 231 tys. 717 zł.

Boisko ZSP2 znajduje się na zapleczu Małego Rynku, a dotarcie do niego możliwe jest przejściem pieszym z budynku szkoły oraz przez wjazd awaryjny od północy. Znajduje się tam boisko wielofunkcyjne o nawierzchni asfaltowej, bieżnia okólna z nawierzchnią żużlową, skocznie w dal z betonowymi rozbiegami i piaszczystymi zeskoczniami, ławki, ogrodzenie z betonowych słupków i siatki na betonowej podmurówce oraz obszary trawiaste i nieliczne drzewa.

Docelowo, do końca sierpnia, w tym miejscu ma powstać boisko sportowe wielofunkcyjne o wym. 22x44 m wpisane w czterotorową bieżnię okólną o dług. 178 m i szer. 493 cm o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej. Ponadto przewidziano budowę urządzeń sportowych terenowych w postaci skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz dwóch zespołów siłowni zewnętrznych, w tym jednej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Siłownie zlokalizowane będą w zakolach między bieżnią oraz boiskiem.

Zespół sportowy uzupełniony zostanie przez małą architekturę w postaci tablicy informacyjnej, ławek, koszy na śmieci, niezbędne utwardzenia z kostki i ogrodzenie.

Prace już ruszyły, a większych problemów z modernizacją firma wykonująca prace nie przewiduje. – Aktualnie trwają zaawansowane prace rozbiórkowe i przygotowawcze. Praca idzie bardzo dobrze i nie koliduje z kończącym się powoli rokiem szkolnym. Całość prac zakończy się w sierpniu. Już we wrześniu będzie gotowe. Równo z 1 września odbywać będą się tutaj zajęcia. To więcej niż pewne – nie kryje radości dyrektor ZSP nr 2 w Krotoszynie Roman Olejnik.

Dla wielu osób budowa boiska właśnie w tym miejscu ma bardzo kluczowe znaczenie. – Boisko umiejscowione blisko centrum miasta daje naprawdę spore możliwości rozwoju. Oprócz wspaniałej bazy sportowej, a takiej do tej pory w ZSP nr 2 nie było będzie to z pewnością impuls do organizacji wielu ciekawych imprez sportowych, w których brać będą mogły wszystkie szkoły, w tym placówki kształcenia specjalnego. Centrum będzie z pewnością dysponować warunkami do organizacji olimpiad międzyszkolnych i olimpiad specjalnych. To bardzo ważne. Liczymy mocno, że dzięki budowie tego boiska oraz całej infrastruktury, szkolny sport będzie się rozwijał z niespotykaną dotąd siłą – mówi Przemysław Wójcik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w kroto-szyńskim starostwie.

– Dzięki szybkiej reakcji Rady Powiatu przebudowa boiska wielofunkcyjnego będzie możliwa do wykonania. Pamiętaj-my, jak trudno było uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na to tzw. zadanie twarde, inwestycyjne. Dlatego też dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, w pisanie wniosku, za pomoc w pozyskaniu tych niemałych przecież pieniędzy – mówił zadowolony starosta Stanisław Szczotka.

Pytani przez nas mieszkań-cy również w większości są bardzo zadowoleni z budowy boiska właśnie w tym miejscu. – Takie boisko, oczywiście jeśli będzie odpowiednio wykorzystywane i będzie się na nim sporo dziać, rozwinie nie tylko wspominany przez pana sport szkolny, ale również znacznie ożywi życie wokół centrum. Do rynku jest kawałek drogi. Młodzież będzie z pewnością chciała sobie kupić jakiś napój czy przekąskę, a to oczywiście zapewni ruch w małych sklepikach. Samo położenie boiska nieco na uboczu, ale jednak blisko centrum dla mnie jako sklepikarza to strzał w dziesiątkę. Oczywiście jak powstanie wte-dy będzie można coś więcej powiedzieć – mówi jeden z krotoszyńskich sklepikarzy.

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie