Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Skwer przy krajówce zmienił swoje oblicze. Są już pierwsi goście...

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W czwartek, 30 listopada odbył się odbiór zagospodarowanego wokół na skwerze przy ul. Krotoszyńskiej oraz ul. Leśnej w Gorzupi.

Odbiór miał miejsce w czwartek, 30 listopada. Skwer znajduje się przy drodze krajowej nr 36 (ul. Krotoszyńska) oraz przy ul. Leśnej i jest on wizytówką wioski. Podczas odbioru na jednej z nowych ławek przesiadywał kot, który wzbudził zainteresowanie gości.

Wizytówka wioski

- To jednak zawsze jest wizytówka wioski, a szczególnie tutaj, bo grunt leży przy krajówce. To jednak było bardzo zaniedbane, a teraz będzie ładnie. Ja się cieszę i myślę, że mieszkańcy też będą zadowoleni, że wreszcie jest to zrobione - powiedział nam sołtys Lutogniewa, Bronisław Kaczmarek.

W ramach projektu 2. „W zielonym gaju – ścieżka ekologiczna w Lutogniewie” uporządkowano zadrzewiony teren u zbiegu ulic: Krotoszyńskiej i Leśnej, gdzie wycięto ok. 1000 mkw. krzewów, posadzono 10 drzew, powstała ścieżka z nawierzchnią, zakupiono i wyremontowano wiatę, ławostół, 2 stojaki rowerowe i 3 gry edukacyjne o tematyce ekologicznej. Mieszkańcy przeprowadzili prace porządkowe, wyrównali teren i posadzili trawę. Koszt zadania to ponad 103 tys. zł, z czego 70 tys. zł to dotacja.

W odbiorze wziął udział wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, ponieważ dofinansowanie pochodziło właśnie ze środków unijnych.

- To co jest najważniejsze, to to, że te środki z budżetu województwa docierają w różne zakątki naszego regionu, również do tych mniejszych miejscowości. Powstają nowe place, które służą mieszkańcom i służą dzieciom. Myślę, że to jest bardzo ważne, integrujące miejsce dla mieszkańców takich miejscowości - powiedział nam Krzysztof Grabowski.

Umowy podpisano 4 miesiące temu

od 16 lat

Przypomnijmy. W czwartek, 27 lipca 2023 r. w sali wiejskiej w Ustkowie Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy z czterema gminami na dofinansowania w ramach projektu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Umowy podpisali: burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, burmistrz Zdun Tomasz Chudy i wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski. Łączna kwota dofinansowań to 431,5 tys. zł na 7 projektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto