Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krotoszyńscy policjanci ostrzegają przed oglądaniem serialu ,,SQUID GAME” i apelują do rodziców o rozwagę

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
Policja na terenie RP bierze udział w akcji informacyjnej dotyczącej i przestrzegającej przed treściami płynącymi z serialu SQUID GAME. Jest on dostępny za pomocą platformy Netflix. Do akcji włączyli się też policjanci z Krotoszyna.

Chodzi o jego zgubny wpływ na kształtowanie się osobowości przedstawicieli młodego pokolenia. Fabuła serialu jest prosta. Opowiada o 456 bardzo różnych osobach, które otrzymują zaproszenie do udziału w tajemniczej grze. Łączy je jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Toczy się na tajnym, zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.

Właśnie ta wymowa i pokazywanie przemocy, staje u progu działań policji. Serial jest bardzo popularny, co zwiększa skalę potencjalnych niebezpiecznych zachowań. Pomimo, że jest przeznaczony dla widzów 16+, z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych.

-Apelujemy do rodziców i nauczycieli o rozmowę z dziećmi, zainteresowanie się, co dzieci oglądają w Internecie i czym się inspirują-

informują policjanci.

Zachęcają rodziców oraz prawnych opiekunów, by z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, odbyć poważną, szczerą rozmowę. W niej należy poruszyć tematy dotyczące emocji i odbioru zaprezentowanych tam treści. Rolą rodziców jest uświadomienie młodym, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować. Należy też wesprzeć pociechy, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. -

Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu. Nie kupujmy też dzieciom gadżetów związanych z serialem, reagujmy na niebezpieczne zachowania nawiązujące do fabuły-

tłumacza.

Funkcjonariusze pokazują drogę, gdzie mogą się zgłosić rodzice, gdy będzie potrzebna specjalistyczna pomoc. Dzwoniąc pod numer 800 100 100 - telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci, czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 12 – 15, zawsze znajdą specjalistów, którzy doradzą jak postępować z dziećmi.
Z kolei najmłodsi, którzy potrzebują porozmawiać o tym, co dla nich ważne i trudne mogą zadzwonić do 116111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon jest czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Drodzy dorośli, bądźmy uważni!

Na problem zwróciła też uwagę Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto