Krotoszyn. Świetne występy karateków z Nippona i Ukemi [FOTO]

Adrian Femiak
Młodzi adepci sztuk walki o laury walczyli na turnieju w Strzałkowie i Świeciu.

W Strzałkowie podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Silver Cup wystartowało 368 zawodników z 33 klubów, a wśród nich także reprezentanci klubu ASW Nippon Krotoszyn oraz UKS Ukemi Kobylin. Dla obu ekip start okazał się bardzo owocny. Zawodnicy z Krotoszyna zdobyli dwa medale - złoty Anny Chlebowskiej (Kumite Juniorek Młodszych -54 kg) oraz srebrny Patryka Matysiaka (Kumite ind. Juniorów Młodszych -63 kg) a karatecy z Kobylina trzy – srebrny Julii Maślanki (Kumite ind. Juniorek +59 kg) oraz brązowy Julii Maślanki (Kumite ind. Juniorek Młodszych +54 kg) i Zofii Łopaczyk (Kumite Ind. dziewcząt 10-11 lat –35kg).

Równie udana okazała się dla zawodników obu klubów rywalizacja na arenie XI edycji zawodów Karate YAMABUSHI w Świeciu. Do rywalizacji w turnieju stanęło 415 zawodników reprezentujących 31 klubów z Polski, Ukrainy i Niemiec. Komplet medali, a więc złoto, srebro oraz brąz zdobyła zawodniczka UKS Ukemi Kobylin – Izabela Wawrzyniak. Na najwyższym stopniu podium stanęła także reprezentantka Nippona Anna Chlebowska, która wywalczyła również brązowy medal. Ponadto dwa brązowe medale zdobyła Zofia Łopaczyk (Ukemi) a po jednym brązie Jakub Romański (Nippon) i Julia Maślanka (Ukemi)