Karate: podium dla Krotosza

MAŁGORZATA KRUPA
Pierwsze miejsce z 24 medalami zdobył KS Krotosz podczas zawodów Pucharu Polski Enoeda Cup w Przeźmierowie.

W zawodach, które odbyły się w ostatnich dniach marca, udział wzięło ponad 150 zawodników z czternastu klubów karate z całej Polski.

– Głównym celem tych zawodów było wyłonienie kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów JKA 2013, które odbędą się 20 kwietnia w Konstanz w Niemczech oraz na Mistrzostwa JKA Karate dzieci, kadetów i juniorów. Te mistrzostwa odbędą się w dniach 25-26 maja w Belgradzie – mówi Mariusz Kaj, instruktor z Klubu Sportowego Krotosz.

Obaj instruktorzy z Krotosza – Mariusz Kaj i Darian Paszek – są bardzo zadowoleni ze swoich podopiecznych. Dzięki tym zawodom kilku młodych karateków z Krotoszyna zyskało bowiem kwalifikacje na ME w Serbii, ponadto Maria Kubiak zdobyła kwalifikacje w kata i kumite na ME w Konstanz. W klasyfikacji klubowej KS Krotosz zajął pierwsze miejsce, zdobywając 24 medale, w tym dziesięć złotych.

– W Przeźmierowie, po raz pierwszy na turnieju tej klasy, wystąpili też zawodnicy trenujący dopiero od września ubiegłego roku. W konkurencji nazwanej „karate pierwszy krok” wysoki poziom zaprezentowali: Wiktoria Biernacka, Weronika Biernacka i Stanisław Sikora. Oni zdobyli złote medale – podkreśla Kaj.

Złote medale zdobyli: Martyna Kaj (kata indyw. 9-10 lat), Wiktoria Jarek (kata indyw. 11-12 lat), Bartosz Grabowski (kata idyw. 7-8 lat), Eryk Rogalka (kata indyw. 11-12 lat), Robert Sowiński (kata indyw. 13-14 lat), Anita Daniłowicz (kumite indyw. 11-12 lat). Złoty medal wywalczyły też dziewczęta w kata drużynowym 7-12 lat i chłopcy 13-17 lat. Na podium stawali również: Julia Walczak, Daniel Jarek, Nikola Piotrowiak, Łukasz Błaszczyk, Katarzyna Kościelna.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!