Jiu-jitsu: Cztery medale zawodników Strefy Walki z Krotszyna i Pretorian Koźmin w Łodzi

JJ, AJ
Czterech naszych zawodników stanęło na podium, w tym dwóch na najwyższym stopniu. Trzech zawodników z kroto-szyńskiego klubu sportowego Strefa Walki oraz czterech z klubu Pretorian Koźmin wystartowało w turnieju brazylijskiego jiu-jitsu „No Problem Cup”, który odbył się 20 września w Łodzi.

Krotoszynianin Jakub Szustak wywalczył pierwsze miejsce w kategorii niebieskich pasów w wadze -76,0 kg. Kuba pokazał bardzo dobrą formę. Wygrał wszystkie swoje walki, w tym dwie przed czasem, techniką duszenia zza pleców.

Drugą pozycję również w niebieskich pasach w wadze -100,5kg zajął Marcin Góral. Początkowo zapowiadał się bardzo dobrze, ale w finale został pokonany przez swojego przeciwnika.

W zawodach wystartował również Jakub Robak. Niestety tym razem wrócił do Krotoszyna bez sukcesów. Robak nie miał szczęścia w losowaniu i w pierwszej walce trafił na zawodnika, który jak się później okazało został zwycięzcą w tej kategorii.

W kategorii junior -84,3 kg triumfował natomiast Łukasz Twardowski, zawodnik klubu Pretorian Koźmin Wlkp. Trzeci w tej samej kategorii był jego klubowy kolega, Donald Kukfisz. W zawodach startowali jeszcze dwaj koźminianie: Bartosz Bogacz w kategorii niebieskich pasów -70,00 kg oraz Dominik Chmiel w kategorii purpury 88,30 kg. Obaj wrócili bez medali.

Jednak wszyscy zawodnicy Strefy Walki oraz Pretoriana wykazali się bardzo dużą determinacją i dobrym przygotowaniem, co jest dobrym prognostykiem na ten sezon i zapowiada duże emocje i miłe niespodzianki dla kibiców z Krotoszyna i Koźmina Wlkp.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!