INWESTYCJE: W wakacje ważnych remontów w naszych gminach nie brakuje

Redakcja
Arch. D. Dębicki
Wakacje to czas wielu ważnych inwestycji w gminach naszego powiatu

Przyczyną zwołania sesji rozdrażewskich radnych w trybie nadzwyczajnym na początku sierpnia była konieczność podjęcia trzech uchwał.

Pierwszą z nich rada znowelizowała tegoroczny budżet gminy zwiększając dochody i wydatki o kwotę ponad 68 tys. zł. Do budżetu wprowadzono: dofinansowanie unijne w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” przeznaczone na wyposażenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Budach – 31.815 zł, pozyskaną w konkursie „Wielkopolska Odnowa Wsi”; pomoc finansową z budżetu Województwa Wielkopolskiego na zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Dzielicach – 29.420 zł; dotację celową z budżetu państwa na wypłatę przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wynagrodzenia za sprawowanie opieki – 1.218zł oraz darowiznę na organizację Dni Gminy – 1.000zł.

Ponadto uzyskane ponadplanowe dochody z tytułu odsetek od środków na rachunku bankowym i naliczonej podatnikowi kary porządkowej 5 tys. zł przeznaczono na uzupełnienie wyposażenia boisk. W ramach przesunięć zmniejszono planowane wydatki na rozbudowę oczyszczalni ścieków, które przeznaczono na zwiększenie zabezpieczonych środków na wykonanie zbiornika wody pitnej na stacji uzdatniania w Dzielicach – 100 tys. zł.
Ostatnia uchwała dotyczyły wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy dzierżawy gruntu pod garaż z dotychczasowym dzierżawcą na okres 3 lat. Przedmiotem dzierżawy jest grunt pod garaż o powierzchni 15m2 położony w miejscowości Wolenice. Konieczność podjęcia uchwały rady wynikła z faktu, że nowa umowa z dotychczasowym dzierżawcą zawarta na kolejne trzy lata przekroczy łączny 10-letni limit czasowy, jaki jest wyznaczony do samodzielnego zwierania kolejnych umów przez wójta z tą samą osobą.

W Sulmierzycach tymczasem równie aktywnie pod kątem rozpoczętych inwestycji. W związku z otwarciem nowego oddziału w Publicznym Przedszkolu w Sulmierzycach trwają roboty budowlane. W prowadzonym postępowaniu na zapytanie ofertowe wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę Piotra Stęczniewskiego. Cena wybranej oferty za wykonanie zamówienia wynosi ponad 51 tys. zł brutto. – Do przedszkola zostały przyjęte wszystkie dzieci z naszego miasta, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie. Na nasze przedszkolaki będą czekały nowe łazienki i w pełni wyposażony nowy oddział – informuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

W Sulmierzycach trwa też remont pokrycia dachu w budynku Sulmierzyckiego Domu Kultury. Wykonawcą zadania jest firma Moniki Szczepaniak z Raczyc. Koszt remontu dachu wraz z systemem nowych rynien i instalacją odgromową wyniesie ponad 349 tys. zł. Na powyższe zadanie Sulmierzycki Dom Kultury uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Infrastruktura Domów Kultury w kwocie 115 tys. zł. Na rezultaty przyjdzie chwilę poczekać.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie