W zebraniu poza delegatami udział wzięli: prezes Przemysław Jagła oraz sekretarz Henryk Olejniczak z Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła, przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka: Mariusz Chrobot - dyrektor Regionu Oceny Zachód, Marcin Grześkowiak - zastępca dyrektora Regionu Oceny Zachód, Eugeniusz Sieruszulski - kierownik Zespołu Oceny Regionu Zachód, a także Andrzej Baehr - prezes Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki, Elżbieta Bień-Krzyśków z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krotoszynie, czy Agnieszka Szwajca z Polskiej Federacji sp. z o.o.
- Działalność Związku to przede wszystkim zaangażowanie wielu osób, poświęcenie się pracy społecznej dla dobra wielkopolskiej hodowli ludzi, którzy przecież na co dzień mają szereg innych obowiązków w swoich własnych firmach i instytucjach, w tym w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, ludzi którzy mają własne rodziny i często to ich kosztem starają się poświęcać dla dobra hodowli wielkopolskiej i Polskiej - rozpoczął prezes Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie Tadeusz Dymarski.
Później przybliżył on minione cztery lata. Rozpoczęły się one od podobnego zjazdu wyborczego w styczniu 2019 r. i zjazdu wielkopolskiego w lutym 2019 r. W maju odbyło się podsumowanie wyników wartości użytkowej w powiecie; w lipcu - stoisko połączone z pokazem bydła mlecznego, a w październiku - szkolenie z zakresu programu SOL. 2020 r. rozpoczął się bardzo aktywnie balem dla hodowców w styczniu oraz szkoleniem dla hodowców w lutym i niestety ze względu na pandemię okazał się słaby w aktywność. Dopiero w sierpniu udało się zorganizować badanie kukurydzy na świeżym powietrzu. Rok 2021 rozpoczął się balem oraz szkoleniami. W marcu hodowcy zakupili vouchery na badanie cielności PAG po jednym dla hodowcy. W lipcu hodowcy brali udział w wystawie zwierząt w Benicach, a w sierpniu - w obchodach 25-lecia Wielkopolskich Izb Rolniczych. Rok 2022 znów rozpoczął się balem oraz szkoleniami. W maju zorganizowano podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła, a w lipcu - stoiskiem podczas wystawy zwierząt w Benicach. We wrześniu świętowano jubileusz 50-lecia, a w grudniu zorganizowano pierwszą edycję Wielkopolskiej Szkoły Młodego Hodowcy, czyli cykl sześciu jednodniowych spotkań.
- Z bieżącej działalności Rejonowego Koła wspomnę także o tym, że sprzęt do badania mleka na zawartość antybiotyków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest nam miło, że możemy być pomocni dla naszych hodowców w tej kwestii - zakończył Tadeusz Dymarski.
W wyniku wyborów prezesem został Tadeusz Dymarski, wiceprezesami: Andrzej Marchwiak i Maciej Pohl, sekretarzem - Szymon Minta, skarbnikiem - Jacek Kalak, a członkami zarządu: Paweł Trawiński, Roman Marszałek, Tadeusz Waliszewski, Karol Grzeszczuk i Jacek Staniek. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Józef Kołata, a członkami: Edmund Nowak i Wiesław Nowak.
Hodowcy bydła świętowali 50-lecie działalności [ZDJĘCIA]
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?