49-latka z powiatu ostrowskiego zginęła pod Sulmierzycami po uderzeniu samochodem w drzewo!

Wiesław Zdobylak
Niestety, kobieta zmarła po długotrwałej reanimacji na miejscu wypadku
Niestety, kobieta zmarła po długotrwałej reanimacji na miejscu wypadku KPP Milicz
Udostępnij:
49-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zmarła na skutek obrażeń, jakich doznała po uderzeniu w przydrożne drzewo niedaleko Bartnik w gminie Milicz. Nie powiodła się próba reanimacji podjęta przez przybyłych na miejsc strażaków ochotników. Przyczynę zgonu ustali sekcja zwłok zlecona przez prokuratora rejonowego w Miliczu.

Do tego śmiertelnego wypadku ostrowianki doszło kilka minut po godzinie 14 w niedzielę 18 listopada na drodze pomiędzy miejscowościami Wrocławice – Bartniki w gminie Milicz, w niewielkiej odległości od Sulmierzyc, z którego to kierunku nadjechała kierująca pojazdem kobieta.
Jak wykazały wstępne policyjne czynności przeprowadzone pod nadzorem prokuratora na miejscu wypadku, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Polo 49-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego na prostym odcinku drogi z dotychczas nieustalonej przyczyny zjechała z jezdni na lewe pobocze, gdzie czołowo uderzyła samochodem w przydrożne drzewo. Niestety, na skutek doznanych obrażeń ciała kobieta zmarła na miejscu wypadku. Nikt inny w tym wypadku nie ucierpiał.
W trwającej ponad 5 godzin akcji ratowniczej wzięły udział 4 zastępy strażackie w PSP Milicz, OSP Gądkowice i OSP Bartniki, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Działania strażackich zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która znajdowała się wewnątrz samochodu. Ranną kobietę ewakuowano z rozbitego pojazdu, a następnie ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej 100-procentowym tlenem oraz użyli defibrylatora zewnętrznego. W międzyczasie zamknięto zawór gazu przy butli LPG i odłączono klemy akumulatora. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratownicze, które niestety zakończyły się niepowodzeniem. Lekarz stwierdził zgon kobiety.
Decyzją prokuratora rejonowego w Miliczu ciało zmarłej kobiety zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Natomiast uszkodzony samochód do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym w Miłosławicach k. Sułowa.
Obecnie trwa postępowanie mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku. Stan trzeźwości zmarłej kobiety będzie znany po zakończeniu sekcji zwłok.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie