Znamy szczegóły akcji na torowisku w Biadkach, gdzie starszy mężczyzna rzucił się pod pociąg [GALERIA]

Redakcja
Około godziny 20 w piątek, 23 sierpnia doszło do groźnego zdarzenia na torach kolejowych w miejscowości Biadki. Pociąg towarowy potrącił starszego mężczyznę.

W piątek, 23 sierpnia w pobliżu przejazdu kolejowego na ulicy Orpiszewskiej w Biadkach (gmina Krotoszyn) pociąg towarowy potrącił mężczyznę. Zgłoszenie do PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19:36. Z informacji wynikało, że poszkodowany znajdował się pod lokomotywą.

Wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z miejscowej jednostki OSP Biadki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na trasie kolejowej biegnącej z Krotoszyna do Ostrowa Wielkopolskiego pociąg towarowy potrącił mężczyznę. Poszkodowany znajdował się pod lokomotywą i był przytomny. Na szczęście wielotonowy skład nie przygniótł rannego chodź jego droga ewakuacji była znacznie utrudniona. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze Policji.

- Strażacy wykorzystując wąskie przestrzenie pod lokomotywą dotarli do przytomnego mężczyzny celem przeprowadzenia sprawnej ewakuacji. Bardzo niewielka przestrzeń pomiędzy wielotonową maszyną a torowiskiem znacznie utrudniała podejmowane czynności, dlatego pozostała część ratowników rozpoczęła demontaż przedniej części korpusu lokomotywy celem wykonania alternatywnej drogi ewakuacji. Na szczęście nie było to konieczne, ponieważ mężczyznę udało się wydostać spod lokomotywy przed zakończeniem prac rozbiórkowych - informuje Tomasz Patryas z PSP Krotoszyn.

Poszkodowany trafił natychmiastowo do karetki pogotowia ratunkowego, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego po zaopatrzeniu mężczyzny podjął decyzję o transporcie uczestnika zdarzenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zapewniając bezpieczeństwo ratownikom ruch kolejowy na czas prowadzonych działań był wstrzymany. Na tym interwencje trwającą łącznie 59 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Chodź całe zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nikt nie zginął. Miejmy nadzieję, że bilans tragicznych zdarzeń w komunikacji lądowej na terenie powiatu zatrzymał się na dobre.

Wideo

Dodaj ogłoszenie