Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ziemia po obu stronach przejazdu kolejowego. Jak zamkną będzie problem [INTERWENCJA]

Marcin Szyndrowski
Marcin Szyndrowski
Zadzwoniła do nas mieszkanka Lutogniewa, która jeszcze do niedawna wspólnie z innymi rolnikami ze wsi borykała się z nie lada problemem.

Pani Violetta Szóstak mieszka w Lutogniewie na ulicy Wrzosowej. Kiedyś była to miejscowość Baran, która została mimowolnie wchłonięta przez większy Lutogniew. Dojechać tam dość trudno, a stan dróg w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia. Nie o drogach jednak dzisiaj, a o przejeździe kolejowym w tym miejscu, który oddziela od siebie pola uprawne. - Koleje chcą nam zamknąć przejazd. I będzie problem z dojazdem do pól po drugiej stronie. Trzeba nam będzie jeździć naokoło, a to kawał nadłożonej drogi - zaczyna pani Violetta, która po drugiej stronie przejazdu ma około 5 hektarów uprawianej ziemi.

PKP PLK S.A w Ostrowie Wlkp. decyzję taką powzięło ponieważ zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie przejazdów kolejowo-drogowych znajdujących się w ciągu dróg wewnętrznych (nieposiadających statusu drogi publicznej) mogą funkcjonować wyłącznie jako przejazdy użytku prywatnego F na podstawie zawartej umowy pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych, a użytkownikiem przejazdu. - Urząd Miasta Krotoszyn nie przewiduje włączenia dróg przez wymienione przejazdy do sieci dróg publicznych w związku z powyższym informujemy, że PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczyna procedurę likwidacji przejazdu kolejowo-drogowego jeżeli do 24 sierpnia nie zgłosi się osoba lub podmiot zainteresowany zawarciem umowy na użytkowanie przejazdu kolejowo-drogowego w kategorii F - brzmi oficjalna informacja.

Pani Violetta interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Jasnej odpowiedzi jednak nie otrzymała. Postanowiliśmy my zainterweniować. - Informuję, że burmistrz powziął odpowiednie procedury by nadać tej drodze status drogi publicznej, a tym samym przejazd nie będzie likwidowany - informuje Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w krotoszyńskim urzędzie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 23 242 nowe zaka...

Pan Tomasz w kościele pw. św. Stanisława wciąż się modli. Woli jednak przebywać tam sam na sam z Bogiem...

Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu! Wywiad z ofiarą molestowa...

Krotoszyńskie muzeum i galeria Refektarz już otwarte. Wpadli...

Drużyna LKS Ceramika Krotoszyn na początku lat 90-tych: sędzia Zenon Ratayczyk, trener Lech Pauliński, Piotr Nowakowski, Marek Patalas, Romuald Ratayczyk, Wiesław Wojtkowiak, Grzegorz Zieliński, Andrzej Piechocki, Dariusz Drewniak, Ryszard Smal, Adam Panek, Mariusz Kaczmarek, Tomasz Wudarski, Paweł Nowak i Wojciech Wala.

SPORT: LKS Ceramik Krotoszyn ma już 50 lat. Poznajcie bogatą...

Eksploracja dawnego zakładu Bakutil w Baszkowie. Zobaczcie n...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto