ZDUNY: Bardzo udany V Dzień Pracy i Edukacji w ZSP im. Kilińskiego

Wiesław Zdobylak
W poniedziałek 22 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kilińskiego w Zdunach zorganizowano Dzień Pracy i Edukacji. Było to bardzo udane spotkanie uczniów z ich przyszłymi pracodawcami. Nie obyło się bez akcentów patriotycznych w stulecie odzyskania niepodległości.

22 października odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych już V Dzień Pracy i Edukacji. Jest to wpisane w historię Kilińskiego spotkanie dyrekcji, nauczycieli czynnych i emerytowanych, uczniów, lokalnych pracodawców i przedstawicieli instytucji współpracujących z Kilińskim w zakresie kształcenia praktycznego.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: sekretarz gminy Zduny – Władysław Ulatowski, starszy Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie – Józef Januszkiewicz, dyrektor OHP – Zbigniew Kurzawa, pracownice OHP: Daria Lisiak, Iwona Łuczak, przedstawiciele firm Tarczyński, Bud-Mal, Tomex, Bolsius, Export-Import Mariana Kaczmarka, Stolarstwo Adam Sowiński, WIKRO Andrzej Wiśniewski i inni pracodawcy.
Tradycyjnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas I Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. Podczas spotkania zaprezentowano osiągnięcia szkoły z minionego roku. Szczególnego wymiaru temu spotkaniu nadał patriotyczny akcent w wykonaniu naszych uczniów. Przy akompaniamencie gitar młodzież zaśpiewała utwory: Rozkwitały pąki białych róż, Piechota, odczytała podniosłe, patriotyczne wiersze. Uczestnicy spotkania włączyli się do śpiewu Roty, co dla wielu było wzruszającym, podniosłym momentem.
Po części oficjalnej nauczyciele i pracodawcy zostali zaproszeni na degustację dań przygotowanych przez uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych.

+++

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - M. Maląg o najnowszych danych dotyczących bezrobocia

Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie