Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży z kliniki psychiatrii w Poznaniu

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
arch. stowarzyszenia
Krotoszyńskie struktury stowarzyszenia Polska 2050 zbierają materiały plastyczne dla pacjentów kliniki psychiatrii dzieci i młodzieży w Poznaniu. Materiały można zostawić w salonie Azardi w Krotoszynie przy ul. Ostrowskiej 2. Więcej informacji pod numerem telefonu: 733-227-586.

- Święta Bożego Narodzenia tuż za rogiem. Okres Bożonarodzeniowy to szczególny czas okazywania sobie życzliwości. Okażmy życzliwość i pomoc, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci przebywających w szpitalu. - poinformowała nas liderka krotoszyńskich struktur Magdalena Paszyn.

- W ostatnich miesiącach wiele mediów donosiło o katastrofalnej sytuacji w psychiatrii dziecięcej, która od lat znajduje się w zapaści. Zwiększa się liczba nieletnich pacjentów potrzebujących opieki psychiatrycznej a także zmienia się profil ich zachorowań. Głównie to dzieci i młodzież z zaburzeniami nastroju, zachowania, nerwicami. Zwiększa się też liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi. Co roku do szpitali coraz więcej chorych trafia w okresie szkolnym. Nie wytrzymują obciążeń psychicznych, stresów, nie radzą sobie z lękiem. Dodatkowo w czasie pandemii, praca środowiskowa w zasadzie nie może być realizowana. Są to dzieci z epizodami depresji, nasilonymi lękami, fobiami szkolnymi, po samookaleczeniach. Hospitalizacja w przypadku psychiatrii, zwłaszcza dziecięcej powinna być ostatecznością, są jednak sytuacje, że jest ona konieczna. W leczeniu psychiatrycznym, istotna jest nie tylko realizacja świadczeń medycznych, ale również nawiązanie więzi z pacjentem, skłonienie go do współpracy z terapeutą. Aby terapia miała sens, musi łączyć w sobie różne formy aktywności. Ma to na celu stworzenie przyjaznego klimatu, zmniejszenie lęku związanego z rozłąką i pobytem w szpitalu oraz wywołanie pozytywnego stanu emocjonalnego u dziecka, dającego poczucie bezpieczeństwa, w trudnym czasie choroby. Epidemia koronawirusa to szczególnie trudny okres dla uczniów, którzy ze względu na stan zdrowia zmuszeni są do pozostawania w szpitalach. Należy jednak pamiętać, że mimo epidemii, należy zapewnić im kształcenie oraz specjalne działania opiekuńczo-wychowawcze, odpowiednio do wskazań lekarza prowadzącego leczenie. Dziecko przebywające w szpitalu ma takie samo prawo do nauki jak dziecko zdrowe. Na większości oddziałów jest możliwość kontynuowania nauki a pacjenci korzystają z wielu form terapii zajęciowych. Mają one charakter indywidualny lub grupowy i obejmują m. in. różnego rodzaju prace artystyczne i plastyczne, podczas których małoletni pacjenci wspólnie spędzają większość czasu. Wykorzystuje się przy tym wiele technik plastycznych – rysunków, wycinanek, techniki papierczaków, origami. Właściwe zagospodarowanie czasu pobytu dziecka w szpitalu, jest jednym z istotnych elementów skutecznej terapii i skutecznego leczenia. - możemy wyczytać w liście skierowanym do mediów.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto