Zawodnicy Nippona godnie reprezentowali Krotoszyn podczas zawodów w Strzałkowie

Paweł Krawulski
W pierwszy weekend października odbył się duży turniej karate dla dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski turniej karate Silver Cup, bo o nim mowa, zgromadził w sumie 306 zawodników rywalizujących w formule karate olimpijskiej WKF. O tym, że doskonale 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zdunowski klub UKS Shodan Zduny.

Okazuje się, że na zawodach nie zabrakło też krotoszynian z Nipponu. Przybyli oni na zawody w skromnym czteroosobowym składzie, wraz ze szkoleniowcem Cezarym Grendą. Dlatego od początku priorytetem było zaprezentowanie pełni swoich możliwości i próba odniesienia zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. To zadanie się udało. Ekipa podczas rywalizacji w czasie pokazów kata i walkach kumite, zdobyła aż 8 krążków: 3 srebrne i 5 brązowych. Trener widząc taką postawę nie przestaje komplementować karateków i wykonywaną przez nich pracę podczas zajęć. –

Jednak chciałbym zauważyć wielki sukces Patryka Matysiaka, który w debiucie w wyższej kategorii wiekowej w kumite wywalczył srebrny medal. Oczywiście wszystkim zawodnikom składam serdeczne słowa uznania oraz życzę dalszych sukcesów w kolejnych turniejach-

zaznacza Grenda.

Medale zdobyli:

• Srebro - KATA DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT 10-13 LAT w składzie ( Maja Dolata, Maria Krawiec, Nikola Piechocka )

• Srebro - Maja Dolata - KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 10-11 LAT