Za jakiś czas dworzec i tereny PKP w Krotoszynie mają się zmienić nie do poznania [ZDJĘCIA]

Redakcja
Udostępnij:
Dworzec i tereny PKP w Krotoszynie dla wielu mieszkańców to wizytówka miasta, która powinna szybko zacząć się zmieniać. Wiele już zrobiono - jeśli chodzi o infrastrukturę czy połączenia. Nadal jednak wielu zauważa pilną potrzebę modernizacji samego budynku dworca i terenów przyległych. Na renowację zasługuje już również z pewnością zabytkowy skład obok dworca.

Warto przypomnieć, że o planach na modernizację dworca PKP w Krotoszynie mówi się od lat. Swego czasu były nawet plany by gmina Krotoszyn zajęła się administrowaniem dworca kolejowego w Krotoszynie poprzez przejęcie na własność budynku. Niestety koszta modernizacji tego obiektu, bo z pewnością nie jest to wizytówka miasta oscyluje w granicach 10 mln zł. Gminy na to nie stać. Dziś dworzec został wyremontowany. Jeśli chodzi o elewację zewnętrzną, bo zostały wykonane ładnie perony. Natomiast jak popatrzymy na dworzec od strony peronów, no to już tak ładnie to nie wygląda.

Jest jednak pocieszająca informacja. Radlin, Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn i Bożacin - te miejscowości położone na terenie powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego znalazły się w rządowym Programie Przystankowym - #200 przystanków, który ma na celu ulepszenie infrastruktury kolejowej w kraju. Czas trwania programu to lata 2020 – 2025. Zakłada on budowę, odbudowę lub modernizację 200 przystanków w całej Polsce. W ramach programu zaplanowano 200 małych zadań inwestycyjnych (od 1 mln do 10 mln zł), które umożliwią niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 23 242 nowe zaka...

Pan Tomasz w kościele pw. św. Stanisława wciąż się modli. Woli jednak przebywać tam sam na sam z Bogiem...

Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu! Wywiad z ofiarą molestowa...

Krotoszyńskie muzeum i galeria Refektarz już otwarte. Wpadli...

Drużyna LKS Ceramika Krotoszyn na początku lat 90-tych: sędzia Zenon Ratayczyk, trener Lech Pauliński, Piotr Nowakowski, Marek Patalas, Romuald Ratayczyk, Wiesław Wojtkowiak, Grzegorz Zieliński, Andrzej Piechocki, Dariusz Drewniak, Ryszard Smal, Adam Panek, Mariusz Kaczmarek, Tomasz Wudarski, Paweł Nowak i Wojciech Wala.

SPORT: LKS Ceramik Krotoszyn ma już 50 lat. Poznajcie bogatą...

Eksploracja dawnego zakładu Bakutil w Baszkowie. Zobaczcie n...

Wideo

Dodaj ogłoszenie