Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WYSTAWY: Niezwykłe szkice z różnych podróży Radosława Barka, które warto zobaczyć

Marcin Szyndrowski
Arch. ŻK
Wystawę szkiców z podróży Radosława Barka można oglądać w przestrzeni muzeum w Krotoszynie do 31 sierpnia br.

Warto zacząć od te-go, że krotoszyński wernisaż wystawy pt.„Miasta, miasteczka, krajobrazy – szkice z podróży” cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybyli do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie by podziwiać prace rodowitego Koźminianina. Był czas na rozmowy i zadawanie pytań panu Radosławowi.

Tematów nie brakowało. Artysta bowiem, jak mało kto, potrafi w swoich pracach zamknąć lokalną przestrzeń z jej najbardziej charakterystycznymi elementami. Nic w tym dziwnego, bowiem z zawodu pan Radosław jest architektem, doktorem habilitowanym nauk technicznych. Oprócz tego to wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, rysownik, członek Związku Pastelistów Polskich i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Założyciel stowarzyszenia Wędrowni Architekci. – Szkice urzekają doskonałym odzwierciedleniem szczegółów i detali. To precyzyjne prace, które zmuszają do refleksji i potęgują zainteresowanie. Patrząc na szkice jesteśmy w stanie wprost poczuć te miasteczka i miasta jakbyśmy tam byli – mówi pani Agnieszka, która podzieliła się z nami refleksją nt. wernisażu.

Co jeszcze wiemy o naszym bohaterze? W 2004 r. otrzymał Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. W 2004 r. założył, jak już wspominaliśmy, stowarzyszenie „Wędrowni Architekci”, której celami statutowymi są: poznawanie wielowątkowości przestrzeni kulturowej, upowszechnianie wiedzy o lokalnym i regionalnym dziedzictwie kultury materialnej i niematerialnej oraz propagowanie postulatów Karty Drahimskiej. Pod szyldem tej organizacji dotychczas promował upowszechnianie wiedzy o zasadach kształtowania przestrzeni w ramach projektów takich jak: „Dialog z Otoczeniem”, „Zobaczyć Łącko”, „Nauka w Przestrzeni”.
Jest współautorem opracowanego w 2011 r. wzornika architektonicznego dla Puszczy Pyzdrskiej, a także autorem przystanku autobusowego wybudowanego we wrześniu 2012 r. w Ciemierowie-Kolonii, zawierającego w pigułce cechy charakterystyczne dla architektury regionalnej obszaru Puszczy Pyzdrskiej. W 2016 roku otrzymał nagrodę roku SARP przyznaną za mural Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle. Ten sam mural otrzymał również 5. miejsce w konkursie „7 nowych cudów Polski” prowadzonym przez National Geographic Polska.

Strażacy walczyli z ulewą, a mieszkańcom przeszkadzał hałas. Zawiadomili policję

Gniezno: Królewski Festiwal Artystyczny 2018

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

30 tys. nagrody za pomoc w ujęciu sprawców śmierci czterech fok.

źródło: TVN24/x-news.pl.

center>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto