WYPADEK: Pod Orpiszewem zderzył się bus z motocyklem. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

Redakcja
Sobota, 3 sierpnia to tragiczne informacje z naszych dróg. Pod Orpiszewem doszło do zderzenia busa z motocyklem. Zginęły dwie osoby.

Do zdarzenia z udziałem motocyklistów oraz samochodu dostawczego doszło około godziny 10:00 nieopodal miejscowości Orpiszew gm. Krotoszyn.

Na miejsce wysłano dwa zastępy bojowe z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Krotoszyna, miejscową jednostkę OSP oraz ochotników z Biadek.  Zabezpieczeniem rejonu na czas nieobecności strażaków z JRG objęta została jednostka OSP Krotoszyn, która przez kilka godzin czuwała nad bezpieczeństwem w powiecie krotoszyńskim. W akcji ratowniczej oprócz jednostek Straży Pożarnej uczestniczyło także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

- Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Dwie osoby podróżujące motocyklem znajdowały się na jezdni. Lekarz obecny na miejscu stwierdził niestety ich zgon. Kierowcę natomiast zabrano do szpitala - informuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SP ZOZ Krotoszyn.

Okoliczności i przebieg zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniać będą teraz nasi policjanci. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło o godzinie 10.10 na drodze z Orpiszewa na Janków Zaleśny. Ustalono, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując motocyklem marki kawasaki z pasażerem - 28-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego jadąc drogą powiatową od Orpiszewa do Jankowa Zaleśnego zderzyli się czołowo z jadącym z na przeciwka busem marki renault, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Kierujący busem skręcał w lewo do miejscowości Janów przecinając drogę jadącym motocyklistom. Kierowca był trzeźwy, ale pobrano krew na zawartość alkoholu. Trafił do szpitala. Niestety dwójka motocyklistów zginęła na miejscu - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Wideo

Dodaj ogłoszenie