WSPOMNIEŃ CZAR: Huczny jubileusz 35-lecia istnienia Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej [ZDJĘCIA+FILM]

Wiesław Zdobylak
W sobotę 27 kwietnia 2019 r. w sali koncertowej Sulmierzyckiego Domu Kultury mieszkańcy miasta i zaproszeni goście świętowali jubileusz 35-lecia istnienia Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej. Orkiestra oraz jej koncertmistrz otrzymali listy gratulacyjne i prezenty, w tym instrumenty. W zamian publiczność wysłuchała świetnego koncertu, podczas którego wykonano utwory muzyki popularnej.

Sulmierzycka Orkiestra Dęta istnieje nieprzerwanie od 1983 roku i kontynuuje tradycję orkiestry istniejącej jeszcze w okresie przedwojennym. W uroczystościach jubileuszowych, na które składał się piękny koncert, wzięli udział mieszkańcy miasta, samorządowcy, radni, chór Cecylia i przedstawiciele licznych organizacji.
Burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki życzył orkiestrze dalszych sukcesów, pomnożenia liczby orkiestrantów i dalszego rozsławiania imienia miasta w powiecie, w kraju i poza nim. Na ręce kierownictwa orkiestry złożył list gratulacyjny oraz upominek, którym był nowy saksofon i dwa komplety pałeczek do perkusji.
Świetne i zabawne przemówienie miał burmistrz Zdun, który nie krył, że zazdrości Sulmierzycom tak wspaniałej i licznej orkiestry. Z kolei starosta krotoszyński chwalił rozwój orkiestry i życzył dalszych sukcesów.
Orkiestranci usłyszeli nawet śpiewane życzenia, czego dokonał miejscowy chór Cecylia.
Z kolei Orkiestra przedstawiła publiczności nowy narybek w postaci aż 10 nowych młodych muzyków, a kilku jej starszych członków otrzymało odznaczenia.
Po życzeniach, których było bardzo wiele, przyszedł czas na koncert. Sulmierzycka Orkiestra Dęta zagrała standardy muzyki poważnej, wiązankę przebojów zespołu ABBA, piosenkę Whitney Houston i wiele innych. Publiczność w zamian nagradzała Orkiestrę burzliwymi brawami.

Koncert trwał ponad godzinę i na długo zapisze się w pamięci sulmierzyczan!

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie