Weronika Połczyńska z UKS Bila Zduny pierwsza w bilardowym rankingu

Marcin Szyndrowski
UKS Bila Zduny
Weronika Połczyńska młoda bilardzistka z UKS Bila Zduny zwyciężyła na Junior Tourze w Łodzi i znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu w rankingu juniorek w Polsce.

Junior Tour to cykl turniejów bilardowych będący eliminacją do Mistrzostw Polski. W turnieju wzięło udział 140 zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów bilardowych w kraju. Po przejściu rundy eliminacyjnej, w rundzie pucharowej Weronika utrzymywała równy poziom i nie pozwoliła przeciwniczkom przejąć kontroli nad meczami. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyła w półfinale z Natalią Wójciak z UKS Promyk Czerniewice zwyciężając go 3:2. W fiale pokonała Zuzannę Błaszczak z Akademii Bilardowej Rokietnica 3:1.

Dobrze na tym turnieju zaprezentował się także Damian Wierzyk, który po przejściu rundy eliminacyjnej dopiero w 1/8 finału uległ Dominikowi Jastrząbowi z UKS Fair Play Jaworzno. Weronika i Damian aktualnie przygotowują się do najważniejszego turnieju w tym sezonie - Mistrzostw Polski Juniorów 2017, które odbędą się od 29 kwietnia do 3 maja w Kielcach.