Weronika Karwik brązową medalistką Mistrzostw Polski w bilardzie

Marcin Szyndrowski
Arch. P. Galeja
W dniach 12-16 grudnia w Rumi odbywały się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w bilardzie.

Były to pierwsze mistrzostwa z udziałem zawodniczki UKS Bila Zduny - Weroniki Karwik. Zawodniczka jak na swój debiut zaprezentowała się bardzo dobrze. W pierwszą odmianę 8-bil Weronika uplasowała się na 5 miejscu, identyczne jak w 10-bil. Jednak to 9 okazała się dla zawodniczki najszczęśliwsza ponieważ Weronika wygrała z tegoroczną Mistrzynią Polski w 10 - bil, a zarazem z Mistrzynią Europy - Katarzyną Wesołowską i dopiero w półfinale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce Ewie Bąk. Tym samym zdobyła swój upragniony pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski kobiet. Aby dostać się na te mistrzostwa zawodniczka Bili uczestniczyła w Pucharach Polski Kobiet, które trwały cały rok. Pierwsze 8 najlepszych zawodniczek z rankingu automatyczne awansowało na Mistrzostwa. Weronika w tym rankingu uplasowała się na 4 miejscu i tak zakończyła sezon 2016.

Weronika bierze udział w plebiscycie na najlepszego sportowca amatora Wielkopolski. Można na nią głosować wysyłając SMS o treści AMATOR.41 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).