Warta – Szynnik 3:1: Zwycięstwo na pożegnanie z Turcją

Zenon Zabawny
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Warty ...
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Warty ... archiwum/Roger
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Warty Poznań pokonali rosyjski klub Szynnik Jarosławl 3:1.

Worek z bramkami w tym meczu rozwiązał się dopiero po przerwie. W 48. minucie Warta wyszła na prowadzenie po niefortunnym zagraniu jednego z obrońców rywali, który pokonał własnego bramkarza. Już dwie minuty później był jednak remis – Rusłan Gazzajew trafił z rzutu wolnego do właściwej bramki, w której stał Łukasz Radliński.

W 55. minucie Zieloni odzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Tomasza Magdziarza celną główką popisał się Maciej Mysiak. Wynik spotkania na 3:1 w 83. minucie ustalił Piotr Giel, wykorzystując podanie Michała Jakóbowskiego.

Środowy sparing był ostatnim rozegranym przez warciarzy w Turcji. Kibice będą mieli okazję zobaczyć ich na żywo w akcji już w sobotę podczas sparingu z Unią Swarzędz. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy Drodze Debińskiej o godz. 12.

Warta Poznań - Szynnik Jarosławl 3:1 (0:0)

Bramki: 48. samobójcza, 55. Mysiak, 83. Giel - 50. Gazzajew.

Skład Warty: Radliński - Bartczak (84. Wichtowski), Jasiński, Sobieraj, Mójta (46. Otuszewski) - Mysiak (75. Ngamayama), Foszmańczyk (60. Marciniak), Grzeszczyk(46. Reiss), Bereszyński (70. Ciarkowski), Magdziarz (57. Jakóbowski) - Klatt (46. Giel).

W sobotę na boisku Warty przy Drodze Dębińskiej odbędzie się prezentacja zespołu przed rundą wiosenną. Po prezentacji Zieloni zmierzą się w sparingu z Unią Swarzędz.