Warta Poznań pokonała Chrobrego Głogów 1:0

Jacek Pałuba
Adrian Bartkowiak (z lewej) i Adam Mójta nie żałowali sił w boju z Chrobrym Głogów Waldemar Wylegalski
Piłkarze Warty wygrali w meczu sparingowym z Chrobrym Głogów 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił Alain Ngamayama.

Od początku meczu, na trudnym, zaśnieżonym boisku, lepiej prezentowali się podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza. Już po dwóch minutach poznaniacy mogli prowadzić, bo dwukrotnie szanse miał Paweł Piceluk, ale za każdym razem na posterunku był głogowski bramkarz.

Po kwadransie goście też znaleźli się pod bramką Jakuba Słowika, ale żaden z zawodników Chrobrego nie zamknął akcji. Gracze Warty próbowali tez strzałów z daleka, ale bez rezultatu. W końcu w 39. minucie gola dla poznaniaków zdobył Alain Nagamayama, wykorzystując podanie Bereszyńskiego. Pomocnik zielonych strzelił tuż przy słupku z 15 metrów.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się ośmiu kolejnych graczy Warty. Także w ekipie Chrobrego zagrali inni zawodnicy. W tej części mecz był bardziej wyrównany, niż w pierwszych 45 minutach. Zieloni znowu mieli kilka okazji, ale nie potrafili już trafić do siatki rywali i pokonali głogowską drużynę 1:0.

Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
bramka: 1:0 - Alain Ngamayama (39).
Warta: Słowik (46. Radliński) - Białożyt (46. Wichtowski), Jasiński, Sobieraj (46. Otuszewski), Mójta - Magdziarz (46. Jakóbowski), Bartkowiak (46. Grzeszczyk), Ngamayama, Reiss (63. Piceluk), Piceluk (46. Ciarkowski) - Bereszyński (46. Giel).