W Szkole Podstawowej w Starej Obrze pobito rekord w przywracaniu czynności serca [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Rekord bito na sali sportowej staroobrańskiej podstawówki
Rekord bito na sali sportowej staroobrańskiej podstawówki SP Stara Obra/UM Koźmin
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze 16 października wzięli udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, podczas którego pobili rekord WOŚP w resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej na gumowych manekinach.

Szkoła Podstawowa w Starej Obrze we wtorek 16 października w samo południe kolejny raz przystąpiła do próby ustanowienia nowego rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

po raz kolejny w szkole pobito rekord
Na miejsce rywalizacji, czyli do szkolnej hali sportowej, przybyły 93 osoby w różnym wieku, z którymi udało się ustanowić nowy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem gumowych manekinów.
W ten sposób kolejny raz szkoła ze Starej Obry oraz inne instytucje pokazały, że cała Polska potrafi i chce ratować ludzkie życie w nowoczesny i bezpieczny sposób.

czym jest europejski dzień przywracania czynności serca
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy programem edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych na terenie całej Polski, również w Szkole Podstawowej w Starej Obrze, powszechnie uczy się zasad udzielania pierwszej pomocy.

w tym dniu nie tylko resuscytacja była ważna
Podczas akcji w Szkole Podstawowej w Starej Obrze można było również podziwiać lapbooki wykonane przez uczniów klasy IV, którzy uczęszczają na zajęcia dodatkowe pod nazwą “Tropiciele wiedzy”.
W czasie zajęć na hali sportowej rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny, którego uczestnicy mieli przygotować prace plastyczne prezentujące różne znane im czynności ratujące życie ludzkie.
Uczestnictwo uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Obrze w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca potwierdziło kolejny raz z rządu, że zajęcia uczące technik ratowniczych przynoszą bardzo wymierne korzyści.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie