W Miliczu, czyli pod nosem, działa już profesjonalna strzelnica!

Wiesław Zdobylak
Janusz Łabuda/NDL Milicz
Nadleśnictwo Milicz pod koniec maja uruchomiło poniemiecką strzelnicę przy ulicy Grzybowej w Miliczu, na terenie leśnictwa Kaszowo. Mogą z niej korzystać wszyscy chętni po uzyskaniu zgody Nadleśnictwa Milicz. Na strzelnicy już ćwiczą zawodnicy z klubów strzeleckich Magnum Krotoszyn i Vis Gostyń.

Poniemiecka strzelnica w Miliczu pochodzi z czasów I wojny światowej i położona jest na terenie byłego poligonu kawalerii. Do
końca lat 80. korzystali z niej uczniowie I LO w ramach zajęć z przysposobienia obronnego.
Na terenie strzelnicy znajdują się dwa ziemne tory do
strzelania o długości 500 m i 150 m, imponujących rozmiarów ceglany mur oporowy, kulochwyt oraz nasypy zapewniające bezpieczeństwo podczas strzelania.
Remont tej poniemieckiej strzelnicy rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Najpierw usunięto drzewa i zakrzaczenia ograniczające widoczność przy
strzelaniu. Potem cały teren strzelnicy ogrodzono i wykonano dwie bramy wjazdowe. Uprzątnięto też stary magazyn, wyrównano tory strzeleckie i wyremontowano kulochwyty. Następnie wyznaczono dystanse strzeleckie o długości 25, 50, 75, 100, 200, 300, 400 i 500 metrów. Na krótszym torze, liczącym 150 metrów, wybudowano też drewniany zadaszony stół, z którego się strzela. Obiekt jest przygotowany do
strzelania szkoleniowego, sportowego, rekreacyjnego oraz treningów strzeleckich.
Zgodnie z regulaminem korzystanie ze strzelnicy odbywać się może za zgodą Nadleśnictwa Milicz w sposób zorganizowany, pod nadzorem prowadzącego strzelanie lub w formie indywidualnego treningu strzeleckiego prowadzonego przez osoby posiadające pozwolenie na posiadanie broni palnej.
Strzelnica jest udostępniana w środy w godz. 9:00–16:00. Dostępna jest pod opieką pracowników milickiego nadleśnictwa, którzy są instruktorami strzelectwa: Mirosława Czyża, Macieja Krajki, Bartosza Wołka i Pawła Chudzińskiego. Osoby, które chcą skorzystać ze strzelnicy w innym dniu, mogą ustalić termin z gospodarzem obiektu Mirosławem Czyżem pod nr tel. 695 398 545. Za jednodniowe korzystanie ze strzelnicy grupy komercyjne zapłacą 300 zł. Koszt szkolenia dla grup to 100 zł. Grupy mundurowe i szkoły – 1 zł za dzień. Z kolei koszt dla osób indywidualnych to 30 zł za dzień. Za przestrzelenie broni trzeba zapłacić 20 zł, a za udział w zawodach 10 zł od osoby.
Ze strzelnicy korzystają już członkowie kół łowieckich z powiatu milickiego i powiatów ościennych oraz pracownicy Straży Leśnej, Żandarmerii Wojskowej oraz kluby strzeleckie – Colt Oława, Magnum Krotoszyn, Huzar Oleśnica i Vis Gostyń.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie