Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Konarzewie znów aktywnie! Powstała grupa, która będzie promować gminę i aktywnie spędzać czas [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
Młodzież z terenu gminy Zduny w wieku 13 – 19 lat podjęła próbę złożenia wniosku w programie „Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności". Wnioskuje stowarzyszenie „Razem dla Konarzewa" Jeśli dostaniemy dofinansowanie to projekt ruszy 1 listopada 2020 r. i potrwa do 30 listopada 2021 r. Konkurencja jest spora – do II etapu dostały się 49 organizacji z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma max. 25 projektów.

Są oni podzieleni na grupy i każda grupa zajmuje się czymś innym. Zajmują się przede wszystkim promowaniem regionu i aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Mają plan, żeby działać w kierunku teatru, robić spotkania z aktorami i ciekawymi ludźmi z naszego regionu. W grupie znajdują się osoby z gminy Zduny. Działają dopiero od około miesiąca, ale już mają sporo pomysłów. Jeszcze formalnie nie są projektem, ponieważ opracowują i charakteryzują plan działania.

- Także to nie jest tak, że ktoś sobie wymyślił, że zrobimy spektakl, bo tak nam przyszło do głowy. Będzie spektakl, bo w tej grupie są osoby które mają talent aktorski lub pisarski. Ktoś inny będzie organizował wycieczki, wypady plenerowe bo to lubi a przy okazji czy będą robić fotografie, z których powstanie wystawa o gminie . Osoby z głową do biznesu będą organizować spotkania i wydarzenia, a miłośnicy IT zadbają o promocję. Z pozoru może się wydawać, że każda grupa nie ma ze sobą nic wspólnego, a jednak z rozmów z młodzieżą okazało się iż różnymi drogami i sposobami będą dążyć do wspólnego celu. Celem tego projektu jest działanie dla rozwijania pasji, umiejętności, czy zdolności. Młodzież sama planuje działania, określa co będzie im potrzebne, jakie będą koszty, kto może w tym działaniu pomóc. - poinformowała nas Barbara Łasińska, prezes stowarzyszenia Razem dla Konarzewa.

KORONAWIRUS: Wszystko zaczęło się od jednej osoby. Co nas cz...

„Młodzież kreatywna i lokalnie aktywna" to rozwój pasji, pobudzanie inspiracji, zachęta do szukania rozwiązań. Pokazać, że nie ma znaczenia, skąd pochodzimy, ważne jest to, co potrafimy oraz w jaki sposób te swoje umiejętności potrafimy wykorzystać i „sprzedać. Poprzez realizację programu chcemy wydobyć, pokazać i wzmocnić różnego rodzaju kompetencje : społeczne, zawodowe, interpersonalne. Te umiejętności będą przydatne młodzieży zarówno w trakcie dalszej nauki, w pracy i w życiu prywatnym.

Cała grupa składa się z osób w przedziale wiekowym od 13 do 19 lat. Koordynatorami projektu są: Barbara Łasińska, Agnieszka Gierłowska, Natalia Siwakowska-Gączkowska i Iwona Mieczyńska.

- My, jako dorośli jesteśmy po to , żeby ich nieco wspierać w tych działaniach. Swoją wiedzą i pomocą służy młodym - dodała Barbara Łasińska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto